Tarptautinis tyrimas: programišiams lietuviai neįdomūs Tačiau nurodė lietuviams pavojingiausią sritį

2020 m. liepos 14 d. 10:41
Pasaulinės internetinio saugumo kompanijos „NordVPN“ vykdytas tarptautinis kibernetinės rizikos tyrimas atskleidė, kad skandinavai yra patraukliausias programišių taikinys. Šių šalių gyventojai net du kartus dažniau tampa programišių aukomis, nei lietuviai – ir patenka į rizikingiausių valstybių TOP15. Pagrindinė skandinavų patrauklumo priežastis – geresnės galimybės pasipelnyti. Šių šalių gyventojų atlyginimai yra vieni didžiausių pasaulyje.
Daugiau nuotraukų (1)
Baltijos šalių gyventojai internete naršyti gali ramiau – kibernetinių nusikaltimų tikimybė gerokai mažesnė. Skaitmenine valstybe laikoma Estija yra 31 vietoje, o Lietuva ir Latvija užima 34 ir 37 vietas iš 50.
Programišiams lietuviai mažiau įdomūs, kadangi procentaliai mažesnis kiekis žmonių naudojasi skaitmeninėmis priemonėmis ir paslaugomis – gyventojai rečiau naudojasi socialiniais tinklais, palyginus nedidelis kiekis žmonių apsipirkinėja internetu. Lietuviai taip pat keliauja kone dukart rečiau nei skandinavai – o tai gerokai sumažina kibernetinio saugumo rizikas.
Tuo tarpu Šiaurės šalių gyventojai keliauja ir perka internetu daugiausiai, jie taip pat yra vieni aktyviausių išmaniųjų telefonų ir socialinio tinklo „Instagram“ vartotojų. Tačiau retas jų pasirūpina saugumu – net ir tuomet, kai jungiasi prie viešo WiFi tinklo.
„Kibernetiniai nusikaltėliai mėgsta kurti netikrus viešo WiFi tinklus, kurių pavadinimai yra panašūs į vartotojams pažįstamus kavinių ar kitų viešų vietų pavadinimus. Programišiai tokiame tinkle gali stebėti kiekvieną žingsnį, todėl, pavyzdžiui, apsipirkinėjant internetu lengvai atskleidžiami visi asmeniniai duomenys, tokie kaip gyvenamosios vietos adresas ir banko kortelės duomenys,“ – sako „NordVPN“ kibernetinio saugumo ekspertas Danielis Markusonas.
Tiesa, tyrime Lietuva pirmauja pagal internetinių žaidimų populiarumą, reitinguose užimdama 10 vietą. D.Markusonas internetinių žaidimų entuziastams pataria būti atidiems ir pirkti tik legalias žaidimų versijas, kuriomis prekiauja patikimi pardavėjai.
„Įtartinai pigesnė prekė – lengvas jaukas. Prieš įsigydami žaidimus ar kitas mobiliąsias aplikacijas, pasidomėkite, kaip bus tvarkomi Jūsų duomenys. Juk nenorite, kad asmeninė informacija patektų į trečiųjų šalių rankas,“ – sako specialistas.
IT saugumas^Instantprogramišiai
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.