Kiaulių veislė, tapusi protesto įrankiu

2020 m. liepos 11 d. 16:25
XX amžiaus pradžioje Šiaurės Fryzijoje gyveno daugiausiai danų žemdirbiai. Tiesą sakant, šiame regione iki šiol yra kalbančių daniškai. Tačiau ši teritorija tuomet priklausė Prūsijai, kuri danams buvo uždraudusi naudoti Danijos vėliavą.
Daugiau nuotraukų (2)
Tuo ši istorija ir pasibaigtų. Per visą istoriją pasaulyje yra buvę šimtai atvejų, kai viena ar kita šalis negalėjo naudoti savo tradicinės vėliavos ar kitų tautinių simbolių. Tačiau Šiaurės Fryzijos danai nepasidavė – jie ėmė ieškoti kitų būdų demonstruoti savo simbolius.
Taip atsirado danų protesto kiaulė – nauja kiaulių rūšis, pasižyminti raudona spalva ir šviesia juosta per pečius. Tuomet šios veislės kiaulės dažnai turėjo ir horizontalią šviesą juostą, kuri dabar yra labai reta. Kaip jau supratote, tai tapo danų pasipriešinimo simboliu – kiaulės šiek tiek – simboliškai – priminė danų vėliavą.
Kai veislė buvo oficialiai pripažinta 1954 metais, Danų protesto kiaulės buvo veisiamos jau kurį laiką. Suaugusių danų protesto kiaulių ūgis siekė 92 cm, svoris – iki 350 kg. XX amžiaus viduryje ūkininkai jau nebeaugino šios veislės kiaulių – nes kitos veislės buvo pranašesnės skoniu, priežiūros paprastumu ar tiesiog ekonominiu pelningumu. 1968 metais danų protesto kiaulės išnyko.
Bet tai, kas buvo sukurta kartą, gali būti ir vėl atkartota. 1984 metais danų protesto kiaulės vėl pradėtos veisti. Tiesa, dabar jų yra labai mažai ir jos dažniausiai laikomos zoologijos soduose ar privačiose kolekcijose.
Istorija^InstantDanija
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.