Kompanijos kompetencijų centro Vilniuje duomenimis, mobiliųjų duomenų užsienyje sunaudojimo kreivė aukštyn šoko būtent birželio 17-ąją. Iš viso operatoriaus klientai užsienyje pirmąjį vasaros mėnesį jau spėjo išnaršyti daugiau kaip 80 TB duomenų. Vis tik ankstesnių metų birželio mėn. lygio, kuris buvo maždaug 30-40 proc. didesnis, nepasiekėme – tai liudija apie lietuvių kol kas atsargų požiūrį į užsienio keliones.
„Pandemija sujaukė daugybės kelionių planus, tačiau gyventojai prisitaikė – atrado daug įdomių maršrutų Lietuvoje. Panašu, kad vos atsidarius užsienio valstybių sienoms taip pat nepuolė stačia galva keliauti, o tie, kas ryžosi, rinkosi Baltijos šalis ar Lenkiją. Žinoma, įtakos duomenų statistikai turi ir tai, kad pasibaigus karantinui atsinaujino darbo ir verslo kelionės Baltijos regione, vis tik, galime daryti prielaidą, kad atsargumo kelionių srityje dar daug“, – sako įmonės pardavimų ir klientų aptarnavimo vadovė Giedrė Kaminskaitė-Salters.
Keliaudami Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje operatoriaus klientai šių metų birželį išnaršė bemaž 20 TB duomenų – beveik pustrečio karto daugiau negu gegužę, kai Lietuvoje dar galiojo karantinas.
Žiūrint į kitas ES valstybes, matyti, kad tarptinkliniu ryšiu pasibaigus karantinui lietuviai kiek aktyviau naudojosi Vokietijoje, Norvegijoje, Prancūzijoje, Nyderlanduose, Danijoje.
Tiesa, po karantino eismas nebuvo vienpusis – birželį Lietuvoje suaktyvėjo ir užsienio operatorių klientai, ypač atvykstantys iš Latvijos ir Estijos, taip pat – iš Norvegijos, Danijos, Nyderlandų ir Airijos.
„Dėl išretėjusių kelionių nei lietuviams užsienyje, nei svečiams Lietuvoje nepavyko priartėti prie pernykštės vasaros mobiliųjų duomenų srautų rekordų. Panašus tarptinklinio ryšio sumažėjimas – 30-40 proc. – birželį užfiksuotas ir vertinant atvykusiųjų Lietuvoje išnaudotus duomenis. Tačiau, kaip ir anksčiau, į Lietuvą atvykę svečiai buvo aktyvesni naudodami mobilųjį internetą nei į užsienį išvykę Lietuvos gyventojai,“ – pastebi pardavimų ir klientų aptarnavimo vadovė.
Pasak jos, nors nerimo ir neapibrėžtumo dėl koronaviruso vis dar nemažai, liepą ir rugpjūtį dinamika turėtų labiau didėti, nes atsiveria vis daugiau šalių, atnaujinami skrydžiai, o žmonės atostogauti ir keliauti toliau pamažu išdrąsės. „Svarbiausia, išvykus svetur stebėti atitinkamų institucijų rekomendacijas ir teikiamą informaciją, kad kelionė būtų saugi ir maloni“, – primena G. Kaminskaitė-Salters.