Kodėl Rusijai užpuolus Lietuvą būtų svarbu naikinti agresorės inžinerinę techniką? Paaiškino karys

2020 m. vasario 17 d. 21:19
Lrytas.lt
Rusijos kariuomenė 2020 metais planuoja išvystyti naujus inžinierinius pajėgumus. Iš viso tikimasi gauti daugiau nei 500 vnt inžinierinių sistemų, pasakoja Lietuvos kariuomenės atsargos majoras ir ginkluotės entuziastas Darius Antanaitis. Pasak jo, sistemas sudarytų remonto ir evakavimo mašinos, pontoniniai tiltai PP-2005M, tankų priekyje tvirtinamos minų laukų įveikimo priemonės TMT-K bei kateriai BMK-MO .
Daugiau nuotraukų (6)
„Tačiau tai ne pirmas kartas, kai Rusija atnaujina šią įrangą. Dar praeitais metais rusų kariuomenė gavo nauja inžinierinę techniką, tarp kurios yra giluminis radaras MG-1, skirtas minų laukų aptikimui, kateriai BMK-MT ir BMK-MO, skirti pontoninių tiltų statybai – bei kita įranga, – pasakoja D.Antanaitis. – O ateityje planuojama dar gauti ir išminavimo nepilotuojamas mašinas IMRTK-RT bei IMRTK-ShR“.
Jo teigimu, inžinierinė technika būtina vystant ne tik gynybinius, bet ir puolamuosius veiksmus. „Kad karinės pajėgos greitai įveiktų vandens telkinius, reikalingi pontoniniai tiltai bei kateriai, kurie tuos pontoninius tiltus pastatytų bei aptarnautų. Kad įveiktų besiginančių valstybių minų laukus, būtinos išminavimo priemonės – o vystant tolimesnį greitą puolimą, reikalingi giluminiai radarai nustatyti minų laukus“, – pasakoja karys.
D.Antanaitis pateikia pavyzdį, kad mūsų valstybės teritorija dažnai nurodoma kaip maža, kurią Rusijos kariuomenė galėtų lengvai užimti. „Tačiau tiesa ta, kad yra vos kelios kryptis, kur rusai galėtų vystyti puolimą. Tam priežastis paprasta: turime kelias didesnio pralaidumo magistrales, taip pat laukuose yra dideli kiekiai melioracinių griovių, kuriuos technika be papildomo paruošimo įveikti negali. Mūsų teritorija išvaguota upėmis bei upeliais, kurių krantai neleidžia plaukiančiai kovos technikai „iš eigos“ įveikti šias kliūtis. Taigi, tam kad įveikti šias natūralias ir dirbtines kliūtis būtini inžinieriniai pajėgumai“, – aiškina D.Antanaitis.
Tačiau, pasak jo, inžinierinė technika reikalinga ir besiginantiems. Ginkluotės entuziasto teigimu, greitas padalinių perdislokavimas visoje teritorijoje leistų labai efektyviai vykdyti mobilią gynybą stabdant priešą. Sunkios technikos permetimas ten, kur priešas nesitiki, užtikrintų tinkamą priešo blokavimą bei tolimesnę jo kontrataką. Neturint tokių pajėgumų, anksčiau ar vėliau, padaliniai būtų įvaryti į kampą, iš kurio negalės pajudėti.
„Taigi, Rusija toliau vysto puolamuosius pajėgumus: balistinės ir sparnuotosios raketos, nauji tankų ir motošaulių daliniai, naujos inžinierinės priemonės, skirtos įveikti besiginančių inžinierines kliūtis. Todėl mūšio lauke pastebėjus šias priemones, jas vertėtų naikinti kaip vienus iš prioritetinių taikinių – panašiai kaip valdymo ir vadovavimo, ryšių bei kitas priemones, be kurių turėjimo puolančiosios pajėgos negalėtų toliau vystyti puolimo – arba iš esmės prarastų savo efektyvumą bei taip sudarytų besiginantiems tinkamas sąlygas puolančiuosius kontratakuoti“, – apibendrina Lietuvos kariuomenės atsargos majoras.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.