8 neįprastos tradicijos, kaip Naujieji metai sutinkami kitose šalyse

2019 m. gruodžio 31 d. 19:45
Lrytas.lt
Naujieji metai yra tarptautinė šventė, kurią mini visos šalys. Tiesa, skirtingose šalyse egzistuoja skirtingos tradicijos, kurios kai kuriems gali pasirodyti šiek tiek keistos. Nepaisant to, jei kada nors Naujuosius metus sutiksite kitose šalyse, žinoti jų tradicijas tikrai bus pravartu. Šiame straipsnyje pateikiame jums aštuonias Naujųjų metų šventimo tradicijas iš viso pasaulio.
Daugiau nuotraukų (9)
Turtai
Norite kitais metais tapti turtingais? Tuomet turėtumėte Naujuosius metus sutikti su filipiniečių tradicijomis. Anot jo, Naujųjų išvakarėse reikia aplink save turėti kuo daugiau apvalų daiktų – pavyzdžiui, vilkėti drabužius su taškeliais ir apskritimais, valgyti apvalių formų maistą, o kišenėse laikyti monetas.
12 mėnesių – 12 vynuogių
Ispanijoje laikas iki vidurnakčio skaičiuojamas ne tiesiogiai žiūrint į laikrodį. Čia su kiekviena sekunde reikia suvalgyti po vynuogę. Manoma, kad vynuogės reprezentuoja 12 mėnesių ir kiekvieną, kuriam pavyksta tai padaryti, visus metus turėtų lydėti sėkmė.
Šukės neša sėkmę
Jei sudaužome lėkštę ar puodelį įprastą dieną, dažniausiai nemanome, kad tai kaip nors atneš sėkmę – tačiau Danijoje Naujųjų metų išvakarėse visi nori matyti kuo daugiau sudaužytų indų. Skamba keistai, ar ne? Danijoje manoma, kad jei prie draugo ar šeimos nario durų sudaužysi po kokį nors indą – tai jam atneš sėkmę. Be to, išaušus rytui galima sužinoti ir kuris gi kaimynas yra populiariausias – pagal tai, kiek šukių yra prie jo durų.
Baidyklės
Ekvadore žmonės Naujųjų metų išvakarėse stato baidykles, o vidurnaktį jas padega. Manoma, kad taip yra išlydimi Senieji ir pasitinkami Naujieji metai. Šios baidyklės gali reprezentuoti įžymybes, draugus ar šeimą – taip jiems palinkima ir sėkmės ateinančiais metais. Tuo tarpu jei baidyklė yra panaši į nemėgstamą žmogų – sudeginus ją yra atsisakoma viso praėjusių metų negatyvumo.
Ilgi varpo dūžiai
Japonijos budistų šventyklose varpai mušami net 108 kartus – 107 kartus prieš vidurnaktį ir vieną kartą per Naujuosius metus. Visi šie dūžiai reprezentuoja 108 nuodėmes, kurias reikia „išvalyti“. Prieš varpo dūžius žmonės valgo grikius  mat tikima, kad tai prailgins gyvenimą.
Viskas priklauso nuo apatinių
Kai kuriose Lotynų Amerikos šalyse – tokiose kaip Meksika, Bolivija ir Brazilija – reikia itin atidžiai pasirinkti apatinius. Manoma, kad kokios spalvos apatinius vilkėsi, tokie ir bus tavo Naujieji metai. Štai raudona atneš meilę, geltona – sėkmę, balta – ramybę gyvenime, o žalia – gerovę.
Kas pirmasis peržengs slenkstį?
Škotijoje manoma, kad jei per Naujuosius metus pirmasis namų slenkstį peržengs aukštas tamsiaplaukis vyras, nešinas dovanomis – tada galima tikėtis sėkmės. Tokia tradicija greičiausiai atkeliavo dar iš tų laikų, kai Škotiją puldinėdavo vikingai. Tuo metu aukštas, šviesiaplaukis nepažįstamas vyras šalia tavo durų galėjo reikšti daugybę problemų.
Škotija turi ir dar daugiau įdomių tradicijų. Jei Naujuosius metus švenčia antros pusės neturinčios moterys, jos visos gali sustoti į ratą, šalia kojų pasidėti kukurūzų ir rato viduje paleisti gaidį. Tikima, kad ta moteris, kurios kukurūzus pirmiausia pasirinks gaidys, ištekės pirma.
Tušti lagaminai
Kolumbijoje kelios dienos iki Naujųjų galite pamatyti daugybę žmonių, vaikštančių su lagaminais. Įdomu tai, kad visi tie lagaminai greičiausiai yra tušti. Manoma, kad jei nešiosiesi tuščią lagaminą prieš Naujuosius metus, tada ateinantys metais tau bus kupini nuotykių ir kelionių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.