„Age of Empires“ – istorinės tematikos realaus laiko strategijos žaidimas, sukurtas „Microsoft“ ir pirmąkart pasirodęs 1997 metais, o po dvejų metų sulaukęs antrosios dalies, kuri sulaukė ypatingo populiarumo ir tapo vienu iš labiausiai žaidžiamų strateginių žaidimų visais laikais.
Šiemet, švenčiant „Age of Empires II“ dvidešimties metų jubiliejų, pristatyta atnaujinta žaidimo versija „Age of Empires II: Definitive Edition“, pritaikyta šiuolaikinėms sistemoms (4K UHD raiška ir kt.).
Ir naujojoje versijoje lietuviai yra viena iš civilizacijų, kurias gali pasirinkti žaidėjai.
Atsižvelgiant į kiekvienos tautos istorinį kontekstą, „Age of Empires“ žaidime jai suteikiamos specifinės ir unikalios savybės. AoE II:DE versijoje lietuviai apibūdinami kaip „kavalerijos ir vienuolių civilizacija“ – internautai spėja, kad tokie sprendimai priimti atsižvelgus į Žalgirio mūšį ir paskutiniųjų pagonių statusą Europoje (vienuoliai AoE erdvėje yra religiniai koviniai vienetai, ne itin griežtai siejami su konkrečia konfesija).
Taip pat lietuviai startuoja kampaniją su didesnėmis aukso atsargomis, ietininkai ir pėstininkai juda 10 proc. greičiau, o unikalus lietuvių kovinis vienetas – leitis.
Unikaliomis lietuvių technologijomis paskirtos fortai ir skydų siena, o komandinis privalumas – vienuolynai veikia 20 proc. greičiau.
Išbandę žaidėjai pasakoja, kad kai kurie koviniai vienetai žaidime į žaidėjo duotas komandas reaguoja lietuviškomis frazėmis.
Be abejo, tai nėra pirmas kompiuterinis žaidimas, į kurio pasaulį įtraukta Lietuva. Pirmuoju tapo „Medieval II: Total War“, kurio papildinyje „Kingdoms“ 2006 m. jau buvo galima žaisti už lietuvius. Dar galima paminėti „Crusader Kings“ bei „Hearts of Iron“ – taip pat dar keliolika žaidimų, bet „Age of Empires“ frančizė yra viena garsiausių ir labiausiai iki šiol vertinamų kompiuterinių žaidimų iki šiol.