Keisčiausi pasaulio karstai – jais garsėja viena valstybė

2019 m. lapkričio 1 d. 11:37
Ar jums neatrodo keista, kiek daug pinigų žmonės išleidžia laidotuvėms? Į žemę leidžiami gausiai lakuoti rankų darbo karstai supūva per kelerius metus, o juk ta mediena galėtų būti panaudota kam nors prasmingesnio? Bet mūsų laidotuvių papročiai yra niekis palyginti su tuo, kas dedasi Ganoje.
Daugiau nuotraukų (5)
Gana – valstybė Afrikos vakaruose, dažnai vadinama „auksiniu Afrikos vaiku“. Ganos sostinėje Akroje surastumėte „Google“, „Guinness“ ir „Coca-Cola“ būstines – tačiau ši šalis labiau garsėja vietiniu verslu. Ypač – karstų gamyba.
Ganoje žmonės laidojami ir pakankamai kukliuose karstuose. Tačiau tie, kurie turi bent šiek tiek pinigų, ryžtasi artimuosius išlydėti labai keistai atrodančiuose ir brangiuose karstuose. Kai kurie iš jų primena tigrus, leopardus ar liūtus, kiti – sportbačius, išmaniuosius telefonus ar automobilius.
Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad tokie karstai naudojami ir Toge – tačiau jais labiau garsėja Gana. Tiesą sakant, kai kurie turtingi žmonės ir Vakaruose stengiasi užsisakyti karstus iš Ganos, kad savo laidotuvėmis nustebintų ir galbūt pralinksmintų.
Pagamino močiutei
Kwei savo močiutei pagamino didelį valties formos karstą. Jis patiko laidotuvių dalyviams ir Kwei gavo nemažai užsakymų. Su laiku karstai keitėsi, tapo vis sudėtingesni ir įmantresni. Dabar jie yra dažomi, kad primintų tikrus daiktus.
Ganos karstai gaminami iš medienos, tačiau vis dažniau kai kurie komponentai kuriami iš gipso ar įvairių plastikų. Tiesa, tie karstai, kurie yra gaminami muziejams, dažnai turi raudonmedžio ar kitokios brangesnės medienos komponentų.
Tokie keisti karstai – kai kurių Ganos genčių papročių interpretacija. Ganos žmonės tiki, kad mirtis yra tik pereinamasis laikotarpis tarp šio ir ano pasaulio. Svarbiausia – mirusieji gali daryti įtaką gyvųjų gyvenimui. Taigi, mirusį artimąjį būtina labai iškilmingai pagerbti ir pamaloninti, kad jis padėtų likusiems artimiesiems. Anksčiau dėl to į kapus dėtos įvairios figūrėlės, žaislai ir juvelyriniai dirbiniai. Tačiau vienas Akros dailidė Seth Kane Kwei šeštajame praeito amžiaus dešimtmetyje šį paprotį interpretavo savaip – kam į karstą dėti figūrėles, kai karstas pats gali būti kaip skulptūra?
Pasak tikėjimo, karstas turi atspindėti tai, kas velioniui patiko labiausiai, todėl ir matome telefonus, automobilius ir sportbačius. Senstantys žmonės karstus sau dažnai užsisako iš anksto, nes tokio meno kūrinio gamyba užtrunka maždaug savaitę. Kaina priklauso nuo medžiagų ir formos. Kai kurie karstai kainuoja apie 3 tūkstančius JAV dolerių, kiti – ir daugiau nei 10.
Vis dėlto Ganoje tokie karstai jau po truputį praranda populiarumą. Viena vertus, jie yra labai brangūs. Kita vertus, žmonės stengiasi kopijuoti vakarietiškus papročius ir laidotuves daro kuklesnes.
laidojimo papročiai^InstantGana
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.