Ši bauda yra nedidelė bendrovei, vertinamai 540 mlrd. dolerių, tačiau ji yra didžiausia, kokią galėjo skirti Informacijos komisaro biuras (ICO). Ši bauda yra laikoma pirmuoju reguliuotojo žingsniu, bandant „Facebook“ nubausti dėl „Cambridge Analytica“ skandalo.
ICO šią baudą technologijų bendrovei skyrė praėjusiais metais, kai buvo išsiaiškinta, kad „Cambridge Analytica“ surinko 1 mln. britų asmeninę informaciją politiniams tikslams.
Trečiadienį ICO sakė, kad, nors „Facebook“ sutiko baudą sumokėti, bendrovė neprisiėmė teisinės kaltės.
„ICO buvo susirūpinusi, kad Jungtinės Karalystės piliečių duomenims grėsė rimtas pavojus. Asmeninės informacijos apsauga ir privatumas yra ypač svarbūs, – sakė ICO komisaras James‘as Dipple-Johnstone‘as. – Mums smagu girdėti, kad „Facebook“ imasi veiksmų ir laikysis svarbiausių duomenų apsaugos įstatymų.“
Britų įstatymų leidėjai anksčiau buvo sukritikavę „Facebook“ atsaką į šį duomenų skandalą ir M. Zuckerbergo atsisakymą atvykti į Jungtinę Karalystę atsakyti į klausimus apie apsaugą ir politinę reklamą. Jie taip pat buvo pareiškę susirūpinimą dėl socialinių tinklų naudojimo 2016-ųjų referendumo metu.
M. Zuckerbergas praėjusiais metais atsiprašė už „Facebook“ klaidas ir pažadėjo imtis daugiau veiksmų skaidrumo didinimui, nors sakė, kad nebuvo jokių įkalčių, kad „Cambridge Analytica“ turėjo ką nors bendro su referendumo reklama.
„Facebook“ teigė esantys patenkinti pasiekę susitarimą ir pareiškė apgailestavimą, kad neturėjo pakankamai informacijos apie „Cambridge Analytica“.
„Padarėme esminių pakeitimų savo platformoje ir smarkiai apribojome informaciją, kurią gali pasiekti informacinių programėlių kūrėjai, – sakė „Facebook“ advokato padėjėjas Harry‘is Kinmouthas. – Vienas iš svarbiausių „Facebook“ prioritetų yra asmenų informacijos apsauga ir privatumas. Tęsiame naujų priemonių kūrimą, su kuriomis žmonės galės tinkamai apsaugoti savo duomenis.“