Žinutės, kuriose buvo pavartota rasistinių įžeidimų ir paskelbta užuominų apie bombą, pasirodė apie 20 val. Grinvičo (23 val. Lietuvos) laiku šio socialinio tinklo įkūrėjo paskyroje @jack, bet vėliau jos buvo ištrintos.
Kai kuriose žinutėse buvo pridėta grotažymė #ChucklingSquad („Kikenantis būrys“). Manoma, kad šios žymos yra užuomina apie įsilaužimą įvykdžiusią grupę. Pastaruoju metu tokia pati žyma buvo pridėta prie kai kurių kitų žinučių, paskelbtų įsilaužus į populiarių socialinių tinklų veikėjų paskyras.
Žinutėse buvo įžeidžiamų rasistinių epitetų, taip pat buvo pasidalyta viena žinute, kurioje reiškiamas palaikymas nacistinei Vokietijai.
„Žinome, kad @jack buvo pažeista, ir tiriame, kas nutiko“, – sakė viena „Twitter“ atstovė.
San Fransiske įsikūrusi socialinių tinklų bendrovė vėliau pranešė, kad J. Dorsey paskyros saugumas buvo atkurtas ir kad „nėra jokių požymių, jog „Twitter“ sistemos buvo pažeistos.“
Įtartinos žinutės iš J. Dorsey paskyros buvo pašalintos maždaug po pusvalandžio nuo jų paskelbimo.
Paskyros viršuje buvo priklijuota pernai paskelbta žinutė, kurioje sakoma: „Esame įsipareigoję, kad „Twitter“ padėtų didinti mūsų kolektyvinę gerovę, atvirumą ir viešųjų pokalbių mandagumą, taip pat laikyti save viešai atskaitingais siekiant pažangos.“
Po numanomo įsilaužimo tviteryje buvo paskelbta daugybė komentarų, kuriuose buvo klausiama, kodėl vienas ir šio socialinio tinklo įkūrėjų neapsaugojo savo paskyros dviejų pakopų prisijungimo sistema. Taip pat buvo atkreipiamas dėmesys, kad ši platforma nesugebėjo užtikrinti netgi savo vadovo saugumo.
„Jeigu negalit apsaugoti Jacko, jūs nieko negalit apsaugoti“, – rašė vienas vartotojas.
Pastaruoju metu J. Dorsey ir „Twitter“ ėmėsi ryžtingų veiksmų, kad apvalytų socialinį tinklą nuo įžeidžiamo ir netinkamo turinio, tinklo vadovams pabrėžiant, kad bus susitelkta į platformos „saugumą“.
„Tai gali būti vienintelis būdas atsikratyti rasistinių žinučių šioje platformoje“, – komentavo vienas „Twitter“ vartotojas.
Parengė Raimondas Čiuplys