„Nuo tada, kai 2012 m. įkūrėme „Oculus“, nutiko daug kas. Niekada nebūčiau pagalvojęs, kad padarysime tiek daug ir taip toli nueisime. Dabar, po 6 nuostabių metų aš keliauju toliau“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo B.Iribe.
Jis yra ne pirmasis įkūrėjas, palikęs „Facebook“. Su socialinių tinklų bendrove išsiskyrė ir „Instagram“ bei „WhatsApp“ įkūrėjai.
„Instagram“ kūrėjai iš „Facebook“ pasitraukė praeitą mėnesį dėl vyravusios įtampos tarp šios kompanijos direktoriaus Marko Zuckerbergo ir nuotraukų programėlės kūrėjų. „WhatsApp“ įkūrėjas Janas Koumas šiais metais taip pat pasitraukė dėl to, kad nesutapo jo ir socialinių tinklų bendrovės nuomonė, kaip reikia rinkti ir šifruoti duomenis.
Visi šie įkūrėjų atsistadynimai rodo, kaip pasikeitė kūrėjų santykiai su „Facebook“. Anksčiau ši kompanija buvo matoma kaip rojus kūrėjams, nes čia jie galėjo kurti ir dirbti nevaržomi.
„Susidėdami su „Facebook“ mes galėsime gaminti geresnį produktą neieškant kompromisų ir koncentruojantis ties augimu“, – B.Iribe rašė savo paskyroje, kai „Facebook“ įsigijo „Oculus“.
Dabar „Facebook“ yra kritikuojamas dėl nesutarimų su kūrėjais ir kad kompanija siekia didesnio pardavimų augimo.
„Tai tarsi kai kažkas nori, kad darytum dalykus, kurių tu nenori daryti. Aš maniau, kad geriau pasitraukti, ir tai padariau“, – sakė vienas iš „WhatsApp“ įkūrėjų Brianas Actonas, kuris „Facebook“ paliko 2017 m.
Gegužę „Facebook“ pradėjo didelę vidinę rekonstrukciją ir įkūrė naują skyrių, pavadintą „Programėlių šeima“ (angl. Family of apps). Čia yra ir „Instagram“ bei „WhatsApp“. Naujam skyriui vadovauti buvo paskirtas ilgametis „Facebook“ darbuotojas ir M.Zuckerbergo draugas Chrisas Coxas. VR skyriui vadovauti buvo paskirtas buvęs „Google“ vadovas Hugo Barra.
Iš visų trijų kompanijų, „Oculus“ buvo problematiškiausia. Ši kompanija buvo mėnesiais kritikuojama dėl to, kad vėlavo išleisti VR „Rift“ įrangą 2016 m. Vėliau „Facebook“ pralošė teisme, kuriame „Oculus“ buvo kaltinama nuosavybės teisių pažeidimu kuriant šią įrangą.
Buvęs „Oculus“ veidas Palmeris Luckey „Facebook“ paliko 2017 m. – po to, kai pateko į pirmuosius laikraščio puslapius dėl savo kontraversiškų politinių veiklų. Jis nesenai pranešė, kad tai nebuvo jo paties sprendimas palikti kompaniją.
„Oculus“ savo veiklą pradėjo 2012 m., siekdami surinkti 250 tūkst. dolerių – tačiau kompanija taip išpopuliarėjo, kad pasiekė 10 kartų daugiau nei numatyta suma, o vėliau dar daugiau perėjusi į tarptautinę rinką. „Oculus“ su „Facebook“ pagalba bando virtualią realybę paversti kasdieniu ir įprastu dalyku.