3 pasiūlymai, ką dar galima nuveikti su planšete

2018 m. rugsėjo 26 d. 09:57
Vis pasigirsta nuomonių, kad planšetiniai kompiuteriai praranda savo populiarumą ir dažniausiai yra naudojami žiūrėti filmams ar skirti kitoms pramogoms, tik ne rimtiems darbams. Tačiau daugelis nė nepagalvoja, kiek iš tiesų galima nuveikti su šiuo už nešiojamą kompiuterį mažesniu, bet už išmanųjį telefoną didesniu įrenginiu. Pristatome 3 būdus, kurie padės efektyviai išnaudoti išmaniosios planšetės pranašumus.
Daugiau nuotraukų (1)
Produktyvumas visur ir visada
Nors žurnalistui ar rašytojui išmanioji planšetė gal ir nepakeis įprasto darbo įrankio – kompiuterio, tačiau daugeliui tai gali būti iš tiesų patogus prietaisas atlikti smulkesnius kasdienius darbus. Atsakyti į skubius laiškus, perskaityti dokumentus, kurti ar redaguoti prezentacijas ir jas rodyti bei parašyti trumpą tekstą – visa tai patogu atlikti su planšete, nesvarbu kur esate.
Naudojama su papildoma klaviatūra planšetė veikia kaip įprastas kompiuteris, turi užduočių juostą ir keleto langų galimybę. Toks patogus valdymas ir kompaktiškas įrenginys padidina darbo produktyvumą, kai, pavyzdžiui, laukiate susitikimo, važiuojate viešuoju transportu ar taksi automobiliu, o gal vykstate į komandiruotę ir turite šiek tiek laisvo laiko tarp skrydžių.
Taip pat kai kurios naujausios planšetės siūlo rašymo funkciją parengties režimu, esant net juodam ekranui susitikimo metu galėsite žymėtis visas pastabas. Kaip papildomas darbo įrankis, planšetės pasitarnauja rinkodaros specialistams, vadovams, įvairių sričių vadybininkams ir panašiai.
Padėjėjas kūrybiniame procese
Planšetės jau kuris laikas nebėra laikomos tik papildomais technologijų gerbėjų žaislais. Su vizualine medžiaga dirbantiems vartotojams, pavyzdžiui, dizaineriams, dailininkams, iliustratoriams ar socialiniuose tinkluose veikiantiems nuomonės formuotojams, planšetės tampa puikus kūrybinio proceso pagalbininkas.
Su įvairiomis nuotraukų redagavimo programėlėmis galima fotografijas apkarpyti, keisti foną ar net ant jų parašyti tekstą. Pavyzdžiui, „Samsung“ planšetės turi papildomą rašiklį, kuriuo valdyti įrenginį ir piešti tampa dar patogiau. „Galaxy Tab S4“ daugiafunkcinis rašiklis „S Pen“ padeda tiksliai pažymėti objekto kontūrus ir karpyti nuotraukas ar piešti net ir sudėtingiausius eskizus. Yra nemažai iliustratorių, kurių pagrindinis įrankis jau seniai yra tapęs planšetės ekranas.
Taip pat kūrybinį procesą pagerinti galima išmaniąją planšetę sujungiant su išoriniu monitoriumi. Visas įprastos funkcijos bus atliekamos tokiu pačiu principu, tik vaizdas bus perkeltas į dar didesnį ekraną.
Namus valdantis pagalbininkas
Vis mažiau nuo nešiojamųjų kompiuteriu savo našumu ir galimybėmis atsiliekančios planšetės, taip pat pasitarnauja valdant išmaniuosius namus. Su šiuo įrenginiu galima valdyti kitus į daiktų interneto sistemą (IoT) sujungtus prietaisus. Vos kelių programėlių pagalba galima valdyti namuose esančius įrenginius – skalbimo mašiną, kondicionierių, dulkių siurblį ar televizorių.
Pavyzdžiui, nuotoliniu būdu lengvai įjungsite ar išjungsite šviesą, televizorių ar šildymą namuose. Norite ryte ilgiau pagulėti lovoje, bet taip pat reikia įjungti skalbyklę? Tai padaryti taip pat galite planšetės pagalba.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.