Gal senovės graikai neklydo, galbūt tikrai vertėtų sportuoti nuogiems?

2017 m. gruodžio 27 d. 21:41
Senovės graikai dėvėjo labai paprastus drabužius, kuriuos galėdavo nusimesti per sekundę. Jie sportavo nuogi ir tikėjo, kad geriausia sportinė apranga – jokios aprangos. Šiais laikais vis daugiau žmonių atranda nuogą jogą, bet šiaip sportininkai nuogi dar nebėgioja. O gal turėtų? Ar sportavimas be drabužių turi kokių privalumų?
Daugiau nuotraukų (1)
Senovės Olimpinės žaidynės, kurių istorija prasidėjo 1100 metų prieš mūsų erą, tiesiog švytėjo nuogais sportininkais. Iš pradžių ne visi jie buvo nuogi – šiokie tokie drabužiai buvo laikomi privalumu, o ne apribojimu. Tačiau vėliau, pastebėjus, kad nuogi sportininkai yra pranašesni ir dažniau laimi įvairias rungtis, drabužius nusimetė visi. Olimpinėms žaidynėms sugrįžus 1896 metais, nuogumas jau nebebuvo madoje, o dabar apskritai yra išnykęs.
Dabar rinka yra užpildyta labai specializuotų sportinių drabužių. Golfo žaidėjai dėvi specialius marškinėlius, bėgikai, priklausomai nuo distancijos ir vietos, dėvi specialiai bėgimui sukurtus batus, o net panašūs žaidimai turi skirtingas uniformas. Tai, žinoma, gerai, technologijos turi judėti į priekį. Bet ar tai nėra tik verslininkų išmonė ir siekis sporto entuziastams įsiūlyti kuo didesnę produktų įvairovę? Ar nėra taip, kad drabužiai sportininkus varžo labiau nei padeda?
Galbūt drabužiai tik skatina perkaitimą? Trukdo tekėti kraujui? Neleidžia raumenims laisvai susitraukinėti? Profesionalus treneris ir sunkiaatletis Robertas Herbstas teigia, kad drabužiai daugeliu atveju tik trukdo. Prasta medžiaga leidžia kauptis drėgmei, per laisvai drabužiai trukdo judėti, o per tamprūs – sugeria dalį raumenų energijos. Tam, kad drabužiai netrukdytų, jie turi tikti idealiai, tačiau juk sportininkai juda nevienodai. Todėl dažnai sportinė apranga vienų ar kitų treniruočių (ar varžybų) metu spaudžia vieną ar kitą tašką, kad ir kaip gerai ji tiktų. Egzistuoja tokių drabužių, kurie palaiko raumenų formą. Be drabužių raumenys patys turi išmokti atlaikyti savo svorį ir formą. Ne vienas profesionalus treneris pataria išbandyti sportą be drabužių – niekas netrukdo raumenims judėti, prakaitas žliaugia tiesiai šalin nuo kūno, o judesiai yra laisvi ir be jokios papildomos atramos.
Visgi, tai nėra galutinis atsakymas. Treniruotės nuogiems turi didelių minusų. Drėgmė gali kauptis kūno raukšlėse, pažastyse ir kitose vietose. Tai gali sukelti infekcijas. Taip pat negalima pamiršti, kad mes ir taip dėvime drabužius nuolatos, mes esame pratę prie jų svorio ir spaudimo. Galiausiai, drabužiai gali sumažinti nemalonių traumų tikimybę.
Kita vertus, nuoga joga populiarėja, ypač tarp moterų. Teigiama, kad jogos pozoms netrukdo nuogumas, jis gali net padėti. Taip žmogus pats geriau supranta savo kūną, o jokie drabužiai negali būti sukurti vienodai gerai funkcionuoti visose jogos pozose.
sportasnuogas kūnasJoga
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.