Gavote tokį ar panašų laišką? Tikimės, jums užtenka sygebėjimų atpažinti, kad tai – elektroninių sukčių laiškas.
Elektroniniai sukčiai paprastai medžioja naivius vartotojus, kurie arba patys susimoka siūlomas sumas dėl tariamo didelio atlyginimo (pasidalinsiu su tavimi savo milijoniniu palikimu, jei padėsi man jį atgauti, pervesdamas 100 dolerių), arba išduoda jautrius asmeninius duomenis, kuriais toliau jau gali naudotis patys elektroniniai sukčiai.
Nėra statistikos, kiek vartotojų patiki tokiais triukais, bet visvien – tokia veikla yra kenkėjiška, ir ją reikia riboti visais įmanomais būdais.
Ir čia naujazelandiečiai siūlo originalų sprendimą – Dirbtinio intelekto pokalbių robotą (botą), kuris elektroniniu paštu ima bendrauti su sukčiais ir, reikia tikėtis, užerzina juos mirtinai.
Re:Scam yra botas, kuriam adresu me@rescam.org persiuntus originalų sukčių laišką, jis, sėkmingai imituodamas naivų vartotoją, pradeda bendrauti su sukčiais, ir, kūrėjų teigimu, taip užima jų dėmesį, kurį jie galėtu panaudoti kitiems sukčiavimams.
– Gerai, aš tuoj persiųsiu savo sąskaitos numerį, bet žinote, girdėjau, kad tai yra nesaugu, todėl aš siųsiu jums jį po vieną skaitmenį. Pasiruošę? – Ne, tai visai nebūtina... – 3 – Ne, tokios saugumo priemonės tikria nebūtinos, jūs galite... – 5 -!!! – 2 – Ne, geriau atsiųskite... – 7
Ir taip toliau.
Botą sukūrusi pelno nesiekianti saugumo sprendimų kompanija „NetSafe“ teigia, kad šis DI gali įtikinamai apsimesti keliomis skirtingomis asmenybėmis, netgi imituoti humorą ar rašybos klaidas – ir, kas svarbiausia, bendrauti su šimtais elektroninių sukčių vienu metu, taip eikvodamas jų laiką.