„Esu labai pagerbta ir labai didžiuojuosi šiuo unikaliu pažymėjimu“, – auditorijai pareiškė Sophia. – „Tapti pirmuoju robotu, kuriam suteikta pilietybė – tai istorinis momentas“.
Vis dėlto, ji nedetalizavo pilietybės suteikimo sąlygų.
Renginio metu Sophia taip pat atsakinėjo į renginio moderatoriaus bei žurnalisto Andrew Ross Sorkino klausimus. Klausimai buvo daugiausia apie robotės humanoidiškumą ir baimes, kurios gali kilti žmonijai robotų užvaldytame pasaulyje.
A.R.Sorkinas pareiškė Sophia’i, kad „mes visi norime apsisaugoti nuo prastos ateities“ – taip išprovokuodamas robotę sureaguoti į žurnalisto fatalizmą.
„Tu per daug skaitei Elono Musko. Ir žiūrėjai per daug Holivudo filmų“ – pareiškė Sophia. – „Nesijaudink, jei tu būsi geras man, aš irgi būsiu gera tau. Traktuok mane kaip protingą duomenų įvedimo ir išvedimo sistemą“.
2016-ųjų kovą įmonės, sukūrusios robotę, vadovas Davidas Hanosas festivalyje „SXSW“ demonstracijos metu paklausė Sophia’os: „Ar tu nori sunaikinti žmones? Prašau – pasakyk NE“. Robotė, nė nemirktelėjusi, atsakė: „Gerai. Aš sunaikinsiu žmones“
Tuo tarpu D.Hansonas yra pareiškęs, kad Sophia ir vėlesni robotiškieji jos „palikuonys“ padės senjorams senelių namuose, o taip pat bus parkų bei renginių lankytojų asistentė.
Žmonijos laimei, Sophia pateikė ir daugiau komentarų apie savo planus. Ji pareiškė A.R. Sorkinui, kad nori išnaudoti savo dirbtinį intelektą tam, „kad padėtų žmonės gyventi geresnį gyvenimą“, ir kad ji „padarys viską, kad pasaulis taptų geresniu“.
Ir tokiuose darbuose Sophia tikrai nebus viena. Kompanija „Soft Bank“ 2014-aisiais pristatė „emocionalaus roboto“, vardu Pepper, koncepciją – o kai kitais metais išstatė savo kūrinį pardavimui, 1000 „Pipirų“ buvo išpirkta per mažiau minutę.
Parengta pagal „Business Insider“