Nešiojamas kino teatras, kuris rūpinsis jūsų sveikata
Dešimtame dešimtmetyje R. Simonas, prieš tai dirbęs Holivudo muzikos kompanijų „Capitol Records“ ir „Blue Note Records“ viceprezidentu, pradėjo įmonę „Moviso“ – pirmą skambučių melodijų technologijos kompaniją pasaulyje. Netrukus šiomis melodijomis domėtis pradėjo visas pasaulis, o šiandien jos atrodo visiškai neatsiejama telefonų kultūros dalis.
Nuo „Moviso“ kompanijos pradžios R. Simonas laikomas vienu įtakingiausių mobiliųjų technologijų ekspertų pasaulyje. „Innovation Drift“ jis pasakoja, kad mobilieji telefonai per pastaruosius dešimt metų ištobulėjo taip, jog šiandien prie jų dirbantys mokslininkai turi atspėti, ko nori vartotojai – pats šių norų išpildymas yra mažesnis iššūkis nei rinkos perskaitymas.
„Mokslininkai ir tyrėjai ieško kitos idėjos, kuri sukeltų kuo didesnį rinkos sukrėtimą. Jūsų telefone slypi sudėtingiausi skaičiavimai ir jau šiandien veikia dirbtinio intelekto sistemos, apdorojančios milžinišką kiekį informacijos, bet iššūkiu tampa tai, kur link šias galimybes pasukti. Viena galimų krypčių – sumaišytos realybės technologijos, apjungiančios virtualią ir išplėstinę realybes. Tai jau dabar Japonijoje ir Silicio slėnyje išbandomos idėjos, kurios iš esmės pakeis visą mūsų santykį su technologijomis ir tuo pačiu leis naujai pažvelgti į švietimą“, – aiškino R. Simonas.
Viena aiški tendencija – kai kompiuteriai kiekvienais metais tampa vis lengvesni, o telefonai vis galingesni, šios dvi rinkos galiausiai susikirs. „Visi ženklai rodo tai, kad nešiojami kompiuteriai ima užleisti vietą telefonams ir planšetėms. Debesų serveriai leidžia žmonėms absoliučiai „atsirišti“ nuo vieno įrenginio ir tokiu atveju norėdamas turėti su savimi greitai ir lengvai nešiojamą įrenginį, žmogus tiesiog nebematys prasmės turėti nešiojamą kompiuterį – beveik viską, ką gali šis, jau šiandien gali ir telefonas“, – prognozuoja ekspertas.
Trys pagrindinės jo prognozės išmaniųjų telefonų tobulėjimui:
- Eksponentinis mobilių sveikatos stebėsenos bei apsaugos programėlių ir priedėlių augimas – ateityje telefonas turėtų sekti pamatuoti svarbiausius jo organizmo duomenis ir sekti širdies plakimą;
- Platesnis mobilių video ir specialiai tam skirtų programėlių paplitimas, kartu su integruotu dirbtiniu intelektu, gerokai kokybiškiau nei šiandien sekančiu žiūrovo pomėgius ir gebančio prie jų prisitaikyti;
- Mobiliųjų telefonų galimybes praplės daiktų internetas ir kitų aplinkinių aparatų tobulėjimas, leisiantis ekranu valdyti kone visą aplinką.
Ką tai reiškia Lietuvai?
Savo pranešimą R. Simonas dalinosi patirtimi inovatyvių įmonių, kurių pavyzdžiu galėtų pasekti Lietuva. Tarp jų – ir tokie žaidimai kaip „Pokemon Go“, kūrybingai panaudojantis sumaišytą realybę ir tokie išradimai kaip „Ciradia“, siūlantys išmaniųjų daviklių miegamajame dėka sekti savo miego ciklus bei ritmingumą. Verslininko nuomone, tokioms idėjoms visų pirma reikia kūrybiško mąstymo – techninę jų pusę sutvarkyti gerokai paprasčiau, nei konceptualiąją.
„Idealus pavyzdys Lietuvai yra „Waze“ programėlė, kuri pakeitė vairuotojų gyvenimą ir šiandien yra naudojama beveik visų. O juk jos kūrėjai – du trisdešimtmečiai iš Izrealio, kuriems tiesiog šovė nuostabi mintis, jog „Apple“ ar „Google“ žemėlapiai neatitinka šiuolaikinio žmogaus poreikių ir juos galima iš esmės pergalvoti. Ir per tris metus jie šią idėją pardavė „Google“ už 1,3 milijardo dolerių – jei tai įmanoma kūrybingiems žmonėms Izraelyje, kodėl ne Lietuvoje?“, – publikos klausė R. Simonas.
Pavyzdį mobiliųjų technologijų guru siūlo imti iš Antakalnio rajone įsikūrusio „Vilnius Tech Park“, kuris leidžia inovatoriams augti vienas šalia kito ir sukuria erdvę, kur gali gimti netradiciniai sprendimai.