„Micro:bit“ įtaka: vaikų klausimai, į kuriuos nebegali atsakyti specialistai

2017 m. rugsėjo 18 d. 14:23
„Linkėjimai nuo Steve’o Jobso“ - juokaudamas tarstelėjo „Bitė Lietuva“ vykdomasis direktorius Pranas Kuisys, šįryt įteikdamas „Micro:bit“ kompiuteriuką penktokui. Prieš tai jis priminė vaikams, kad kažkada visa „Apple“ imperija prasidėjo nuo garaže surinkto pirmojo „Apple“ kompiuterio, kuris, pasak P.Kuisio, buvo ganėtinai panašus į „Micro:bit“. Pasak „Bitės“ vadovo, dabar laikai jau pasikeitė: technologinei kūrybai nebereikalingi garažai, tą kuo puikiausiai galima daryti ir savo kambaryje, mokyklos bibliotekoje ar dienos centre.
Daugiau nuotraukų (19)
Šiandien Vilniuje, Genio progimnazijoje mikrokompiuteriukus vaikams įteikė P.Kuisys ir akcijos globėjas Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Tai – nebe pirmieji „Micro:bit“ kompiuteriukai mokykloje: pavasarį juos gavo dabartinių jau šeštokų klasė, kurie ir tapo viena iš kelių Lietuvos klasių, kurios padėjo išbandyti „Micro:bit“ platformą realybėje. Šiandien jau patyrę šeštokai su mažaisiais kompiuteriais supažindino penktokus.
Paklausti, ar „Micro:bit“ nebuvo per sudėtingas dalykas, pusę metų „Micro:bit“ bandę vaikai teigė, kad tikrai ne. „O jei vaikas neblogai gaudosi anglų kalboje, tai su „Micro:bit“ galima mokytis ir anksčiau“ - pasakojo vienas buvęs penktokas.
Ne mokyklai, bet vaikams
„Labai svarbu, kad mikrokompiuterius gauna ne mokyklos, o patys vaikai – taip jie jaučiasi jų savininkais“ - teigė Vilniaus meras. Bet, pasak jo, taip pat svarbu ir tai, kad mokyklos, bibliotekos ir dienos centrai taptų vietomis, kuriose vaikai galėtų dirbti su „Micro:bit“, jei to negali ar nenori daryti klasėje ar namie – nes darbui su mikrokompiuteriuku vis tiek reikalingas tradicinis kompiuteris ar išmanusis telefonas, ar planšetė.
Lietuvos penktokai gali atsiimti dovanojamus „Micro:bit“ mikrokompiuteriukus „Bitės“ salonuose – nuo kada tiksliai tai įmanoma padaryti ir kuriame konkrečiai salone, informuoti turi mokykla. Šiuo metu dalinimas vyksta tik Vilniuje, bet artimiausiu metu persikels ir į kitus Lietuvos miestus.
Be to, atsiimdami „Micro:bit“, vaikai bus per keletą minučių apmokyti darbo šiuo mikrokompiuteriukų pradmenų – tą darys specialiai apmokyti „Bitės“ darbuotojai. Bet, pasak „Bitės“ vadovo, darbuotojai jau yra sulaukę iš vaikų tokių netikėtų technologinių klausimų, kad patys turėjo konsultuotis su specialistais. „Ir čia juk nieko nuostabaus. Aš pats, būdamas penktoku, žaisdavau „vaski-hop“, o ką daro dabartiniai vaikai? Programuoja!“ - džiaugėsi P.Kuisys.
Paklausas, ar pats meras išbandė jau „Micro:bit“, R.Šimašius atsakė, kad dar ne, bet jo šeimoje yra vienas penktokas, tad teks neišvengiamai susidurti.
Šiuo metu Lietuvoje jau yra išdalinta apie 2000 mikrokompiuteriukų. Artimiausiu metu bus išdalinta dar 10,5 tūkstančio, o iki lapkričio ar metų pabaigos siekiama kad „Micro“bit gautų ir likę 14 000 Lietuvos penktokų.
Mokosi iš klaidų
Į klausimą, kodėl buvo pasirinkti būtent „Micro:bit“ ir penktokai – ar kitų klasių vaikai – R. Šimašius atsakė, kad taip buvo nuspręsta remiantis psichologų ir technologijos ekspertų rekomendacijomis. Be to, daug lėmė ir tai, kad „Micro:bit“ turi visą platformą, o ne tik techninę įrangą:
„Žinome atvejį, kai vienas gamintojas įrengė savo vardo klases Lietuvos mokyklose, bet kaip paaiškėjo vėliau, trečdalis įrangos taip ir liko neišpakuota. Tuo tarpu „Micro:bit“ yra orientuotas ne į technologijų naudojimą, o į jų kūrimą. Ir manau, jei gabiausieji žmonės atras kūrybos džiaugsmą, jie tikrai atsiskleis.“
O ką apie mikrokompiuterį mano patys – dabar jau buvę – penktokai? „Micro:bit“ labai skatina kurti ir dribti juo pačiu. Pavyzdžiui, jį galima imtis į žygį ir naudoti kaip termometrą arba kompasą – tam galima parašyti programas“ - dalinosi įspūdžiais vienas iš bandžiusiųjų. Pasak jo, parodžius šį mikrokompiuteriuką ir jo galimybes, kompiuterija pavyko sudominti ir daug kaimynų, kurie iki tol kompiuterių pasauliu pernelyg nesidomėjo.
Ar nors vienas iš jų mato savo ateitį programavimo specialybėje? Vienas kalbintas šeštokas tikrai mato, kitas – vis dėlto ne. „Bet šis kompiuteriukas privertė susidomėti informatika, pasinagrinėti giliau“ - sakė antrasis vaikas.
Tuo tarpu pirmasis šeštokas teigė, kad „Micro:bit“ jį sudomino tiek, kad jau nori išbandyti ir kitas platformas – jis jau susirado informacijos, kad, pavyzdžiui, „Arduino“ platformoje galima sukurti robotą, kuris pats žaidžia žaidimus.
„Micro:bit“ mikrokompiuterius – o taip pat ir visą jų mokymosi platformą - yra sukūrusi britų televizijos kompanija BBC. Lietuvoje visas projektas finansuojamas rėmėjų – tiek privačių, tiek įmonių – lėšomis. Vieno mikrokompiuterio kaina kaina šiame lietuviškajame projekte – 12 eurų, ir projektas siekia apdovanoti šiais įrenginiais visus Lietuvos penktokus.
Microbitšvietimasvaikų mokymasis
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.