„Labai džiaugiamės, kad vos per tris naktis pavyko virtualiai atstatyti vieną žymiausių Lietuvos vietų. Sulaukėme daug žmonių pasiūlymų, kuriuos ir įgyvendinome žaidime. Todėl mūsų tikslas buvo ne tik atkurti Gedimino kalną ir jo apylinkes „Minecraft‘e“, bet ir pasitelkti kūrybiškumą įvairiems papildomiems statiniams. Dabar kiekvienas norintis gali patyrinėti šią legendinę vietą, kad ir kur bebūtų“, – sako Karolis Rimkus, projektą inicijavusio prekės ženklo „Labas“ ambasadorius.
Kaip vyko statybos, galima pamatyti šiame vaizdo įraše.
Iniciatyvą virtualiai atstatyti Gedimino kalną ir aplink ją esančią teritoriją prieš dvi savaites paskelbė „Labas“ kartu su žinomų Lietuvos „Minecraft“ žaidėjų komanda.
Statybose – detalumas su fantazijos prieskoniu
Virtualiu Gedimino kalno atstatymu rūpinosi komanda, įkvėpta visame pasaulyje didelio atgarsio sulaukusio fabriko „Minecraft Gigafactory“ projekto. Ji užtikrino, kad virtualūs pastatai būtų panašūs į realius ir pasitelkė fantaziją kurdami lietuvių išrinktus papildomus objektus.
„Gedimino kalno ir jo apylinkių statybos buvo kur kas didesnis iššūkis, nei tikėjomės. Pati teritorija yra gana didelė, todėl mūsų dešimties žmonių komanda nuosekliai kūrė ją pasitelkdama detalius žemėlapius. Dar smagiau buvo statyti žmonių išrinktus objektus – galėjome panaudoti visą savo fantaziją ir dabar galutinis variantas atrodo tikrai įspūdingai“, – sako Darius Kniūkšta, komandos architektas.
Į kalną dirižabliu, nuo kalno – vandens čiuožykla
Socialiniame tinkle „Facebook“ lankytojai galėjo rinktis, ką dar norėtų išvysti pastatyto ant Gedimino kalno ar šalia jo. Todėl „Minecraft“ aplinkoje kalno viduje žaidėjai ras kartingus, kils dirižabliu, Valdovų rūmų kiemelyje galės atsipalaiduoti baseine, o Sereikiškių parke – paplaukioti Venecijos kanalu.
Prie statybų taip pat prisidėjo komikai Mantas Katleris ir Mantas Bartuševičius, kurie Katedros aikštėje kūrė milžinišką cepeliną.
Kiekvienas norintis gali iš arti apžiūrėti virtualų Gedimino kalną, Katedrą, Valdovų rūmus, Lietuvos nacionalinį muziejų ir papildomus kūrybiškus objektus. Tai jie gali padaryti žaidime „Minecraft“ prisijungę prie serverio adresu labas.tryskubai.lt.