Šansai pritraukti „Tesla“ investicijas į Lietuvą išaugo 4 kartus

2017 m. liepos 5 d. 11:57
Lrytas.lt
Originali idėja ir atkaklumas ją įgyvendinant. Tokių dviejų ingredientų užtenka norint, kad Lietuvos vardas būtų linksniuojamas didžiosiose pasaulio žiniasklaidos priemonėse ir pastebėtas vienos iš vertingiausių planetos įmonių. 
Daugiau nuotraukų (3)
Sausio pabaigoje virtualioje erdvėje per dvi paras pastatyta „Minecraft Tesla Gigafactory“ gamykla parodė, kad atkreipti potencialių investuotojų dėmesį į mūsų šalį galima net ir turint itin ribotą biudžetą. Anot vieno iš šios iniciatyvos organizatorių Vytauto Butkaus, vyriausybė privalo pasukti galvą, kad tokių idėjų atsirastų ir daugiau, o jos pasitarnautų tiek pritraukiant investicijas, tiek skatinant turizmą.
Idėja pasiteisino su kaupu
„Prie šio projekto prisijungęs jaunimas aiškiai patyrė investuoto laiko grąžą ir jiems skirtą dėmesį. Tai įgalina juos megzti ryšius, organizuotis į grupes, siekti bendrų tikslų ir toliau garsinti Lietuvos vardą“, – tikino V.Butkus.
Iniciatyva, kurią įgyvendinti padėjo teigiamai į ją sureagavusi „Minecraft“ žaidimo gerbėjų bendruomenė, buvo pademonstruotas pritarimas Lietuvos valdžios atstovų siekiui „Tesla“ gamyklą atvesti į šalį. Komunikacine idėja, kuria norėta patraukti „Tesla“ savininko ir technologijų vizionieriaus Elono Musko dėmesį, ir tapo minėtosios gamyklos statyba.   
„Ši ir panašios iniciatyvos kuria pozityvias žinutes apie Lietuvą. Projekto tikslui pasiekti pasitelkėme „Minecraft“ žaidimą – nors ir tam tikruose ratuose populiarią, bet bendrame kontekste nišinę priemonę. Mūsų manymu tai pasiteisino su kaupu“, – teigė V. Butkus.
Populiarinti šalį gali bet kas
Anot vaikino, prieš statant virtualią „Tesla“ gamyklą buvo užsibrėžti trys konkretūs tikslai: milijonas projekto peržiūrų „Youtube“ ir „Facebook“ platformose, pasaulinės žiniasklaidos dėmesys bei oficiali paties E.Musko arba „Tesla Motors Inc.“ reakcija. 
Nors kol kas projekto peržiūrų pirminiuose šaltiniuose skaičius yra apie 350 tūkst., V.Butkus neabejoja, kad anksčiau ar vėliau milijono riba bus peržengta. Užtat likę du tikslai buvo įgyvendinti su kaupu. 
Lietuvių iniciatyvą pastebėjo „The New York Times“, „Mashable“, „Yahoo“, „Daily Mail“ ir dar 200 įvairių portalų, įskaitant didžiausius rinkos dalyvius tam tikrose šalyse. Be to, sulaukta ir oficialios teigiamos „Tesla“ reakcijos bendrovės „Twitter“ paskyroje.
„Tam, ką mes padarėme, nėra jokio slapto recepto – tiesiog surenki aktyvių draugų grupę ir stengiesi padaryti viską kaip įmanoma geriau. Tą gali kiekvienas, tad to ir tikimės – kad bet kas skaitantis šį straipsnį imsis iniciatyvos ir populiarins Lietuvą“, – kalbėjo vienas iš „Tesla Gigafactory“ projekto sumanytojų.
Šansai privilioti „Tesla“ išaugo
Paklaustas, ar iš tiesų yra realu pritraukti „Tesla“ investicijas į Lietuvą, V.Butkus patikino, kad po neseniai nuskambėjusio įmonės pareiškimo apie šiemet ruošiamus paskelbti keturis naujus, vietoje vieno planuoto, „Gigafactory“ projektus, tai pasidarė keturis kartus realiau.
„Svarbu suprasti, kad realistiškai žiūrint nei viena Europos šalis nesugebėtų pati savarankiškai užtikrinti visų „Gigafactory“ keliamų reikalavimų, kurie susiję su darbo jėga, baterijų gamybai reikalingų medžiagų tiekimu. Taipogi tokio dydžio projektai po vieną nevaikšto – jie su savimi atsineša daug poreikių, kuriuos patenkina regione jau veikiančios ar naujai besikuriančios kompanijos. Kai pradedi į ši projektą žiūrėti globaliau, pasidaro aišku, kad Lietuvos šansai nėra tokie blogi, nes mes turime tokias pačias galimybes bendradarbiauti su partneriais Europoje įgyvendinant šį projektą“, – įsitikinęs „Tesla“ į Lietuvą pasiryžęs atvilioti V.Butkus.
Investicijų magnetu gali tapti jaunimas
Prie paties E.Musko dėmesį pritraukusius iniciatyvos įgyvendinimo prisidėjęs lietuvis teigia pasitikintis „Investuok Lietuvoje“ komandos profesionalumu ir gebėjimu pritraukti tokio dydžio projektus. 
Tiesa, pats V.Butkus mano, kad valdžia turėtų skatinti šalies vardą garsinančių iniciatyvų atsiradimą. 
„Manau, kad „Minecraft Gigafactory“ projektas įrodė, ką gali nuveikti atkaklūs jauni žmonės su itin mažu biudžetu. Vyriausybė turėtų sukti galvą kaip „prigimdyti“ daugiau tokių iniciatyvų ir daugiau užimti agregatoriaus poziciją, t.y. surinkti sėkmingiausių iniciatyvų rezultatus ir naudoti juos atitinkamose situacijose – investicijų pritraukime, turizmo skatinime ir panašiai“, – teigė vienas iš „Tesla Gigafactory“ projekto sumanytojų.
Svarstymais, kaip į Lietuvą galima prisikviesti E.Muską ir kada ateis metas, kuomet lietuviai važinėsis tik elektromobiliais, V.Butkus pasidalins rugsėjo 19-ąją Kauno „Žalgirio“ arenoje vyksiančiame nemokamame modernių technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH!

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.