Protingi patarimai, kaip keliaujant lėktuvu nepamesti bagažo

2017 m. birželio 24 d. 18:31
Lrytas.lt
Pamesti bagažą – itin nemalonus nuotykis. Tai sukelia stresą, nuostolius, o svarbiausia – patys keleiviai dažniausiai yra visiškai nekalti, t. y. nukenčia dėl kitų asmenų klaidų.
Daugiau nuotraukų (1)
Portalas Brightside.me pataria, ką reikėtų daryti, kad bagažas pasimestų kuo rečiau.
Nuplėškite senas etiketes
Kai kurie žmonės mėgsta ant paties lagamino kolekcionuoti bagažo etiketes, rodančias, kur jie buvote nukeliavę. Bet iš tiesų geriau tokio pomėgio atsikratyti - tai tik padidina galimybę, kad lagaminas bus per klaidą nukreiptas ne ten, kur reikia, o pagal vieną iš senesnių etikečių.
Vietoje to geriau prisikabinkite etiketę su savo vardu ir kontaktais – blogiausiu atveju tai bent kiek pagreitins lagamino identifikavimą ir paiešką.
Įregistruokite bagažą laiku
Patys bagažą aptarnaujantys darbuotojai pastebi, kad bagažas dažniausiai pametamas tada, kai jis registruojamas paskutinėmis minutėmis.  Tad jei atvyksite į oro uostą anksčiau, didesnė ir tikimybė, kad Jūsų bagažas skris kartu su jumis ta pačia kryptimi, o ne iškeliaus atostogų vienas.
Ryškus, bet ne prabangus
Sakoma, nemažai lemia ir bagažo spalva ir išvaizda. Brangus lagaminas be abejo išsiskirs, bet kartu ir gundys vagis, o pilkas ar blankios spalvos lagaminas pasimes tarp lygiai tokių pačių pilkų blankių lagaminų. Todėl geriausia rinktis ryškių, išskirtinių spalvų, bet ne per brangiausiai atrodančius lagaminus: tokie patrauks akį ir bus pastebėti, jei kur pakeliui nukris, bet neskelbs, kad jo savininkas viduje gabenasi „Dolce&Gabbana“ kostiumą, krokodilo odos batus ir porą „Rollex“ laikrodžių.
Naudokite bagažo draudimą!
Na o jei gabenate brangų krovinį – apdrauskite jį. Nes atsiliepimuose galima rasti atvejų, kai žmogus gabeno 8 planšetinius kompiuterius „iPad“, bagažas dingo, ir kaip kompensaciją jis gavo… 30 JAV dolerių.
Naudokitės šiuolaikinėmis technologijomis
Arba dar viena išeitis – GPS seklys (angl. GPS tracker / luggage tracker / luggage locator). Tai – įvairių kainų rėžių įrenginiai, kainuojantys nuo keliolikos iki poros šimtų eurų (ir kai kuriais atvejais dar gali reikėti pirkti mėnesinę paslaugos prenumeratą už kelis eurus), bet kurie leidžia nuosavo išmaniojo telefono ekrane matyti savo buvimo vietą. Įsimetate tokį į lagaminą – ir ramu.
Kada rizika didesnė
Na ir žinoma, pats skrydžio tipas. Tyrimai rodo, kad skirtumas tarp bagažo, pamesto tiesioginiuose ir jungiamuosiuose skrydžiuose, nėra didelis, bet vis dėl to jis ne jungiamųjų skrydžių naudai.
Linkime malonių skrydžių!
skrydžiaiLėktuvaibagažas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.