1. Kai reikia nufotografuoti tai, ko nesitikėjai išvysti
Pastebėjote, kad dabar dauguma vaizdų iš karščiausių įvykių vietų, užfiksuotų netikėtų katastrofų ar stulbinančių netikėtumų, nufilmuoti išmaniuoju telefonu? Logiška. Pirmieji karščiausius kadrus „sugauna“ ir kartais net išgarsėja žmonės, kurie atsidūrė netoliese. Ir kišenėje jie dažniausiai turi ne sisteminį fotoaparatą keičiamais objektyvais.
2. Kai reikia nufotografuoti žmones tokius, kokie jie yra
Kas atsitinka, kai gatvėje pamatome žmogų, fotografuojantį aplinkinius dideliu fotoaparatu? Visi pasidarome šiek tiek nenatūralūs – pradedame pozuoti, sutrinkame, dairomės, kur pasislėpti, ar sukame į šoną. Kai kas nors fotografuoja tą pačią gatvę telefonu, jis nuotraukoje mato ją tokią, kokia ji ir yra. Telefono nepastebime ir mes, ir viešumo vengianti įžymybė, ir koks nors taisyklių pažeidėjas... Dėl to telefono kamera fiksuoja realybę kur kas tiksliau už visus prabangius kitų kamerų objektyvus.
3. Kai kyla noras tapti geresniu menininku
Tūkstančiai programėlių, skirtų apdoroti fotografijas, kurti efektus, dailinti vaizdus, net nelabai vykusiai telefonu padarytą nuotrauką pavers įspūdingu meno kūriniu. Gal avangardo meno, bet vis tiek kūriniu. Štai, nufotografuoji save programėle „Prisma“ ir net piešt nemokėdamas gali pasijusti Pikasu.
Atsisiųsti Google Play. Atsisiųsti App Store.
4. Panoramai fotografuoti
Kai kurie fotoaparatai irgi pradėjo diegti panoramos fotografavimo režimą, tačiau patogiau, greičiau, tiksliau ir paprasčiau negu telefonu tai padaryti gali nebent su specialia 360 laipsnių kamera.