Lietuvių startuoliui – dideli nemalonumai: viską lėmė godumas

2017 m. balandžio 12 d. 09:26
Gediminas Gasiulis („Lietuvos rytas“)
Prekių paieškos ir kainų palyginimo startuolis „PriceOn“ buvo vadinamas itin didelį potencialą turinčiu lietuvišku verslu, tačiau įkūrėjų nesutarimai su investuotoju privedė jį prie liepto galo. Dabar abi pusės priverstos laižytis žaizdas.
Daugiau nuotraukų (2)
Vienas paskutinių smūgių šioje istorijoje teko į startuolį investavusiam holdingui „LTK Capital“, kuriam vadovauja Tadas Karosas.
Vilniaus apygardos teismas kovo pabaigoje netenkino ieškinio, kuriame iš „PriceOn“ įkūrėjų buvo siekiama priteisti 867 tūkst. eurų neva patirtų nuostolių.
Teismas nutraukė ir bylos dalį, kurioje iš startuolio įkūrėjų buvo reikalaujama grąžinti „PriceOn“ domeną, programinį kodą ir kitus duomenis.
Teismas konstatavo, kad „PriceOn“ įkūrėjų atsakomybė nebuvo įrodyta.
Neslėpė nusivylimo
„LTK Capital“ valdybos narys Saulius Svitojus teismo sprendimą įvertino lakoniškai: „Gerbiame teismo sprendimą, tačiau manome, kad teismas ne iki galo įsigilino į detales, todėl sprendimą planuojame skųsti.“
Nei šio ieškinio motyvų, nei kitų ginčų su „PriceOn“ įkūrėjais, nei investavimo peripetijų jis nekomentavo.
Tuo metu startuolio įkūrėjas Jurijus Laneckis neslėpė nusivylimo – ši istorija galėjo pakrypti visai kita linkme. Tačiau, kaip jis teigia, priverstinį įmonės bankrotą ir daugybę bylų teismuose lėmė godumas, o pykčiai dėl „PriceOn“ prasidėjo sulaukus kelių žinomų užsienio investicinių fondų pasiūlymų.
Prasidėjo peštynės
„Į visą istoriją žiūrint apibendrintai, mes pagaminome gerą daiktą, gavome investiciją, sulaukėme tarptautinio dėmesio, tas daiktas tapo labai vertingas, pusės pradėjo dėl jo peštis, o galiausiai „PriceOn“ bankrutavo.
Taip pat buvo pradėti du teisiniai frontai: mes, įkūrėjai, sakėme, kad mus iš ten neteisėtai pašalino, o T.Karoso interesų grupė mus kaltina, kad mes išvedėme intelektinę nuosavybę iš įmonės.
Iš esmės abi pusės turi tuos pačius kaltinimus viena kitai.
Dabar užsibaigė dar viena byla, teismo sprendimas yra toks, kad mes nieko nevogėme, o kaltinimai nepagrįsti“, – kalbėjo J.Laneckis.
Įžvelgia asmeniškumų
Šiuo metu „PriceOn“ bankrotas artėja prie pabaigos. O jis, J.Laneckio teigimu, naudingas „LTK Capital“ – investuotojai išpirko įkūrėjų akcijas ir jiems priklauso daugiau nei 90 proc. kreditorinių reikalavimų. Tačiau įkūrėjams teisme nepavyko įrodyti, kad šis bankrotas buvo tyčinis.
„PriceOn“ įkūrėjas sakė, kad šioje istorijoje būta ir asmeniškumų. Antai byla dėl esą pavogto programinio kodo buvo iškelta kaip tik per 30-ąjį J.Laneckio gimtadienį.
„Čia toks asmeniškas momentas, bet kažkaip sunku patikėti, kad tai tik sutapimas.
Tą pačią dieną jie viešai pranešė apie vagystę, o vakare, per šventinę vakarienę, su tėvais žiūrėjome TV žinias apie Laneckio „pavogtą kodą“, – prisiminė pašnekovas.
Pasiekė net Afriką
J.Laneckis taip pat atkreipė dėmesį, kad, situacijai jau įkaitus, 2015-aisiais Pietų Afrikos Respublikoje startavo „PriceOn“ klonas – projektas „SnapNsave“.
„Panašumai akivaizdūs, be to, jį daro ta pati komanda, kuri trynėsi prie „PriceOn“ 2014 metais“, – sakė J.Laneckis.
Šiuo metu J.Laneckis užsiima naujais projektais ir verslais – kaip pats sako, jo duona yra verslų kūrimas ir jų pardavimas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.