Rasa Tapinienė apie moteris programavime: ribos – tik mūsų galvose

2017 m. vasario 21 d. 12:01
TV laidų vedėja Rasa Tapinienė mano, kad programuojant svarbūs žmogaus įgūdžiai, o ne lytis. Anot jos, programavimas prilygsta naujajam raštingumui, o lyčių pusiausvyra šioje srityje reikalinga, nes jos kuriamais produktais naudojasi ir vyrai, ir moterys. R. Tapinienė pastebi, kad didžiausiu stabdžiu pradėti programuoti merginoms išlieka psichologiniai barjerai.
Daugiau nuotraukų (4)
„Kaip ir prieš šimtą metų, taip ir šiandien pasaulį valdo žmonės, kurie moka skaityti ir rašyti. Programavimas yra naujas raštingumas, nes jau dabar beveik visos sritys yra kompiuterizuotos. Vyrai vis dar žymiai aktyviau renkasi šią veiklą, nors moterys jau seniai dienoraščius rašo ne ant popieriaus ir tobulai animuoja savo įrašus „Youtube“. Metas suprasti, kad šioje srityje merginų reikia tiek pat, kiek vaikinų“, – sako R. Tapinienė, skaičiusi pranešimą technologijų bendrovės „NFQ Technologies“ organizuotame renginyje „Girls Can Code“.
Viskas įmanoma, kai nekuriame sau nematomų sienų
Pasak R. Tapinienės, vis dar aktyviai lytis tapatiname su stereotipais: „Nuolat girdime, kaip vyrai ir moterys priskiriami konkrečiomis specialybėms ar bruožams. Tačiau programavimas yra praktiškas įgūdis, jis leidžia įgyvendinti beprotiškiausias svajones, nepriklausomai nuo lyties. Manau, kad moterys lygiai taip pat arba net geriau moka dirbti komandoje, atlikti keletą darbų vienu metu ar bendrauti.“
Anot jos, tokia pusiausvyra reikalinga ir tai rodo istorija: „Iki XIX a. vyrai manė, kad moterims ir balsavimo teisės nereikia, nes tai sugriautų nusistovėjusią tvarką ir sukeltų chaosą. Taip nenutiko, priešingai – atsirado bent šiokia tokia pusiausvyra, be kurios gyvenimo nebeįsivaizduojame. Tokia pat situacija ir su programavimu – kol kas dominuoja vyrai, bet prognozuojama, kad šiemet programėlių rinka bus verta 72,6 mlrd. eurų. Ar ne metas draugiškai pradėti dalintis šį pyragą?“
TV laidų vedėja pabrėžia, kad daugelį merginų siekti karjeros IT srityje atbaido psichologiniai barjerai: „Girls Can Code“ renginio pranešime daug kalbėjau apie psichologiją, būtent dėl jos nepasiekiame savo svajonių. Viskas tikrai yra įmanoma, visos lubos yra tik mūsų galvose.“
Moterys programuotojos ne tik laukiamos, bet ir būtinos
Kaip teigia bendrovės „NFQ Technologies“ vadovas Paulius Insoda, jų įmonėje atsirenkant kandidatus lytis nesureikšminama: „Svarbu tik žmogaus kompetencijos ir noras tobulėti. Mūsų komandoje yra puikiai programuojančių merginų, tiek dar tik pradedančiųjų savo karjerą IT srityje, tiek sukaupusių nemažą patirtį. Skirtingos asmenybės, turinčios skirtingą užklasinę veiklą ir požiūrį komandoje, yra labai naudingos, padeda kuriant sėkmingus projektus, įvertinant juos iš skirtingų perspektyvų. Smagu, jog visa mūsų komanda galvoja panašiai, o renginys „Girls Can Code“ atsirado būtent vyrų programuotojų iniciatyva, jie norėjo atkreipti visuomenės dėmesį.“
Anot P. Insodos, „Girls Can Code“ yra viena iš iniciatyvų, siekiančių atkreipti merginų, mąstančių apie karjerą IT srityje ar siekiančių pakeisti profesiją, dėmesį. Užpraeitą šeštadienį vykęs renginys pritraukė per 80 merginų.
programavimaslyčių lygybėMoterys
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.