Pernai įkurtas slaptasis techninės įrangos tyrimų padalinys, pavadintas „Building 8 group“ (liet. 8 pastato grupė), kuria produktą, pavadintą „smegenų-kompiuterio sąsaja“, praneša „Business Insider“.
Neseniai paviešintame šio padalinio darbuotojų paieškos skelbime užsimenama apie techninės įrangos projektą, susijusį su „neurovaizdais“ ir „elektrofiziologiniais duomenimis“, siekiant sukurti „ateities bendravimo platformą“. Laisvai inžinieriaus pozicijai ieškoma neuromokslų daktaro, kuris padėtų kurti šį produktą artimiausius dvejus metus. Taip pat ieškoma inžinieriaus, kuris galėtų „vystyti garso signalų apdorojimo algoritmus“ šiai platformai.
„Facebook“ atsisakė išsamiau komentuoti šia tema, tačiau 2015-aisiais M.Zuckerbergas užsiminė, kad kompanija galimai gamina kažkokį smegenimis valdomą telepatinį bendravimo įrenginį.
„Aš tikiu, kad vieną dieną mes galėsime siųsti savo mintis vienas kitam tiesiogiai, naudodamiesi technologijomis. Užteks tik pagalvoti apie kažką ir, jei norėsite, jūsų draugas galės tai išsyk pajusti taip, kaip jaučiate jūs“, – tuomet kalbėjo „Facebook“ įkūrėjas ir vadovas.
Smegenų tyrėjų komandą „Facebook“ formuoja jau kurį laiką. Antai Markas Chevillet, buvęs neuromokslų taikymo programų vadovas Johnso Hopkinso universitete, prisijungė prie „Facebook“ pernai rugsėjį ir tapo „techninio projekto vadovu“.
Remiantis tuo, kad darbuotojų ieškoma terminuotam darbui, galima spręsti, jog „Building 8“ komandos eksperimentiniai projektai yra vystomi panašiai, kaip konkurentų „Google X“ laboratorijoje – nustatomi fiksuoti terminai ir, nepavykus pasiekti išsikeltų tikslų ar išvystyti projekto į atskirtą verslą, jis uždaromas.
Kol kas „Building 8“ komanda nepristatė jokių produktų. Pernai gruodį „Facebook“ paskelbė apie šios komandos ir 17-os universitetų bendradarbiavimą mokslinių tyrimų srityje.