Didžiausios 2016 metų technologijų nesėkmės

2016 m. gruodžio 30 d. 16:58
Topcom.lt
Technologijos – subtilus dalykas. Pasaulio patirtis rodo, kad klaidos būdingos ne tik privatiems asmenims, bet ir didelėms korporacijoms, turinčioms šimtus kvalifikuotų specialistų. Šiame straipsnyje surinkome didžiausias jų nesėkmes per praėjusius metus.
Daugiau nuotraukų (1)
„Google“ modulinis išmanusis: viskas veltui
„Project Ara“ – modulinis išmanusis telefonas, kurį „Google“ kuria nuo 2012 metų. Idėja buvo tokia: pats vartotojas galėtų greitai pakeisti visus prietaiso komponentus (ekraną, kamerą, procesorių, atmintį), sukurti įvairių kombinacijų ir turėti atnaujinimo galimybę.
Prietaisas reguliariai pasirodydavo nutekėjusiose nuotraukose ir buvo aptarinėjamas forumuose, o žurnalistai neseniai netgi sugebėjo pamatyti inžinerinį išmaniojo pavyzdį. Tačiau rugsėjo mėnesį „Google“ netikėtai uždarė projektą be jokio paaiškinimo. Atsižvelgiant į modulinio telefono „LG G5“ apgailėtinus pardavimus, ši nesėkmė yra užuomina, kad vartotojams idėja įdomi, tačiau modulinių išmaniųjų masinei rinkai nereikia.
Metų nutekėjimas: milijardų žmonių sąskaitų duomenys
Vartotojų duomenys iš įvairių bendrovių pavagiami gana dažnai. 2016 metais neginčijama čempione šioje srityje tapo amerikiečių kompanija „Yahoo“, kuri paskelbė, kad programišiai iš jų pavogė daugiau nei 1 mlrd. vartotojų duomenis.
Žinoma, bendrovė visus privertė pakeisti slaptažodžius, tačiau vardų, adresų, telefono numerių, gimimo datų jau nebesugrąžinsi. Įdomu, kad prieš tai iš „Yahoo“ jau buvo nutekėjimai su 200 ir 500 mln. sąskaitų duomenimis.
Novatoriški „Apple“ adapteriai
„Apple“ šiemet paskelbė karą įprastoms jungtims. Išmanieji telefonai „iPhone 7“ ir „iPhone 7 Plus“ prarado ausinių jungtis, o iš „MacBook Pro“ nešiojamųjų kompiuterių dingo ne tik „didelės“ USB sąsajos, bet ir magnetinis įkroviklis „MagSafe“ bei kortelių skaitytuvas.
Geras tikslas – pereiti prie naujų standartų – lėmė skaudžias pasekmes. Muziką iš „iPhone“ naudotojai dabar klausosi naudodami siaubingą adapterį, o „MacBook“ vartotojai už 50 dolerių perka įprastų jungčių rinkinius. Tai – ne tik papildomos išlaidos, bet ir visiškai absurdiškas „ramentas“. Visi tie laidai ir adapteriai suporuoti su gražios išvaizdos aukščiausio lygio įrenginiais atrodo baisiai.
„Pokemon Go“: daug triukšmo dėl nieko
Vasarą „Nintendo“ išmokė pasaulį, kaip nederėtų į rinką paleisti mobiliųjų žaidimų. Projektą „Pokemon Go“ japonai kartu su studija „Niantic“ kūrė beveik trejus metus, tačiau negalėjo nuspėti papildytosios realybės žaidimo staigaus populiarumo augimo.
Iš pradžių serveriai neįstengė susidoroti su apkrova, o po to tapo aišku, kad vienintelis kompanijos numatytas monetizacijos mechanizmas yra žaidimo vidiniai pirkiniai. Mažmeninė prekyba, bankai, draudimo bendrovės ir kitos turtingos organizacijos buvo pasirengusios mokėti už pirkėjų atviliojimą į jų pardavimo vietas, tačiau Japonijos bendrovė juos tiesiog ignoravo.
Vėliau ažiotažą pakeitė staigus susidomėjimo kritimas. Praėjus vos porai mėnesių po anonso pokemonus nustojo gaudyti apie 80 proc. vartotojų. Žinoma, „Nintendo“ nuostolių nepatyrė, bet viso to sėkme niekaip nepavadinsi.
Sudužęs Marso zondas
Kovo 14 dieną iš Baikonūro kosmodromo į Raudonąją planetą buvo paleistas aparatas „Exomars 2016“. Po ilgų 7 mėnesių jis pasiekė tikslą ir atsiskyrė į dvi dalis. Marso orbitoje liko modulis „Trace Gas orbiter“, skirtas studijuoti planetos atmosferą. O Marso paviršiaus link pasileido „Schiaparelli“, kurio užduotis buvo minkštas nusileidimas, tačiau jam to padaryti nepavyko.
Dėl šiurkščių programavimo klaidų „Schiaparelli“ automatika nusprendė, kad mašina nusileido praėjus vos kelioms sekundėms po patekimo į Marso atmosferą. Rezultatas – laisvas kritimas iš kelių kilometrų aukščio 300 km per valandą greičiu. Na, bent jau tiksliai į numatytą tašką.
Bloga kompanijos „GoPro“ karma
Bendrovė „GoPro“ susikūrė sau gerą vardą gamindama veiksmo kameras, tačiau šiemet ji norėjo išplėsti įspūdingų prietaisų asortimentą. Tam pasirinko kompaktišką sulankstomą bepilotę skraidyklę ir pavadino ją „Karma“. Naujienos „akimis“ tapo, žinoma, prekinio ženklo kameros.
Idėja tikrai gera, tačiau įsivėlė klaida maitinimo sistemoje. Naujosios skraidyklės šaudavo į orą laimingų savininkų akivaizdoje, o tada staiga tėkšdavosi ant žemės ir subyrėdavo į gabalus. Gamintojui teko iš rinkos atšaukti visas skraidykles. Bloga karma...
Karščiausia metų naujiena
2016 metais „Samsung“ išleido geriausią išmanųjį telefoną savo istorijoje. Prabangus 5,7 colių „Galaxy Note 7“ su akių rainelės skeneriu bei patogia plunksna pavergė tūkstančių vartotojų širdis ir žadėjo būti karščiausia metų naujiena, tiesa, ne tiesiogine prasme. Deja!
„Note 7“ savaime užsidegė pirmųjų pirkėjų namuose, automobiliuose ir net žmonių rankose. Iš pradžių atrodė, kad tai – pavieniai atvejai, todėl korėjiečiai kantriai laukė, kas bus toliau. Rezultatas liūdnas: gamybos nutraukimas, visų partijų atšaukimas, suirzusių vartotojų armija, sugadinta reputacija ir beveik 20 milijardų dolerių nuostolis.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.