Eksperimentas buvo atliktas prieš kelerius metus, tačiau jis ir vėl iškilo į paviršių, kuomet juo iš naujo susidomėjo interneto naršytojai. Vaikino, atlikusio bandymą, mąstysena buvo paprasta – į ekraną telpa vos keturi valandas žymintys skaitmenys, todėl tą akimirką, kai chronometras pasieks 10 tūkst. valandų, kažkas turėtų nutikti. Pavyzdžiui, jis turėtų pradėti skaičiuoti iš naujo arba sustoti.
Šiam vaikinui taip knietėjo sužinoti, kas įvyks, kad jis kantriai tęsė eksperimentą daugiau nei metus. Taigi štai kas nutinka, kuomet „iPod“ chronometras pasiekia magiškąjį skaičių:
Na, maždaug to ir buvo galima tikėtis – chronometras tiesiog veikė toliau. Ganėtinai nuvilianti eksperimento pabaiga, tačiau smalsumas buvo patenkintas bent jau iš dalies. Bet kaip surasti chronometro veikimo ribas ir jas išbandyti?
Pasirodo, „iPod“ chronometras yra tiesiogiai priklausomas nuo įrenginio laikrodžio. Todėl galima pakeisti įrenginio laiką ir taip koreguoti chronometro parodymus. Tokiu būdu (nustatant įrenginio laiką toli praeityje) neseniai šio chronometro ribos visgi buvo rastos – jis pasiekia 99983:00:41.65. Tuomet sekundės šimtųjų skaitmenys nenustoja suktis, tačiau šis maksimalus laikas nebedidėja.
Taigi dabar žinome šiek tiek niekam nenaudingos informacijos. Visgi žmonės natūraliai yra tokie skalsūs, kad net ir toks rezultatas jų nenuvylė – jie džiaugiasi patys išsiaiškinę ką nors naujo, kas dar nebuvo visur skelbta ir apkalbėta.