Jei nuspręstumėte pasižvalgyti po kokį nors miestą ar gyvenvietę, paprasčiausias būdas tai padaryti – užsukti į „Google“ žemėlapius ir įsijungti „Street View“ režimą. Jame gatvių vaizdai įamžinti 360 laipsnių kampu.
Tiesa, virtualiai atkeliavę prie Vilniaus Žaliojo tilto, jį matytumėte kitokį nei tikrovėje: keturiuose jo kampuose tebestovi sovietinės skulptūros.
„Gana daug emocijų sukėlė Rusijos iškepta 5 rublių moneta su Žaliojo tilto skulptūromis. Deja, dar labai daug žmonių visame pasaulyje jas priims kaip realiai stovinčias ant šio tilto, nes.... jos yra „Google Street View“, – pastebėjo ryšių su visuomene ekspertas Arūnas Armalis.
Šie „Street View“ vaizdai užfiksuoti 2012–2013 metais, kuomet skulptūros dar nebuvo nukeltos.
Ar „Google“ gali tai pakeisti? Tikrai taip. Ir, ko gero, tai padarys. Tik ne taip greit, kaip norėtų kai kurie internautai.
„Geras pastebėjimas – gal ir reikėtų pasiūlyti atnaujinti Vilniaus „Street View“ vaizdus. Bet tai neįvyks per savaitę ar mėnesį, šitų dalykų planavimas gali užtrukti kelerius metus“, – sakė „Google“ verslo plėtros vadovas Baltijos šalims Vytautas Kubilius.
Jis priminė, kad patys vartotojai gali įkelti nuotraukas į „Google“ žemėlapių sistemą, kurios atspindėtų tikrąjį, dabarties vaizdą. Tiesa, jos netaps „Street View“ dalimi – vartotojai jas matys puslapio apačioje, nuotraukų skiltyje.