Kompanijos „McAfee“ įkūrėjas, JAV prezidento rinkimuose dalyvauti ketinantis J.McAfee teigia, kad FTB keliami reikalavimai kompanijai „Apple“ sudaryti galimybes įsilaužti į žudiko telefoną kelia grėsmę visai technologijų rinkai, rašo Businessinsider.com.
„Nepaisant FTB teiginių, kad jie saugotų šias „galines duris“, mes visi puikiai žinome, kad tai neįmanoma. Sugedusių obuolių yra visur – tereikia jų rasti JAV vyriausybėje. Tuomet užteks kelių milijonų dolerių, kelių gražių moterų (ar vyrų) ir kelionės jachta į Karibus, kad visi mūsų priešai turėtų pilną prieigą prie mūsų paslapčių“, – įspėjo J.McAfee.
Vyras įsitikinęs, kad jo programišių komandai nekiltų problemų iššifruoti informaciją telefone „iPhone“.
„Su visa pagarba Timui Cookui ir „Apple“, aš dirbu su geriausių programišių komanda pasaulyje. Šie programišiai dalyvauja „Defcon“ Las Vegase, jie yra vietinių programišių grupuočių, tokių kaip „HackMiami“, legendos. Jie visi yra neįtikėtinai gabūs, jų talentai lenkia visus žmogiškus gebėjimus. Apie 75 proc. jų yra socialinės inžinerijos meistrai, likusieji – užkietėję koduotojai. Jei nesugebėsime nulaužti San Bernardino žudiko telefono šifravimo, suvalgysiu batą Neilo Cavuto laidoje“, – pareiškė J.McAfee.
Svarbiausias klausimas – kodėl FTB negali patys nulaužti telefono šifruotės? Jiems prieinamos visos galimybės, ištekliai ir specialistai, kokius tik gali suteikti galingiausios pasaulio valstybės vyriausybė. J.McAfee atsako: „Nes FTB nesamdys žmogaus su 24 colių violetine skiautere, krūva auskarų ir tatuiruotu veidu, kuris reikalauja rūkyti žolę darbo metu ir nedirbs už mažiau nei pusę milijono dolerių per metus. Duodu ranką nukirsti, kad kinai ir rusai samdo tokius žmones su tokiais reikalavimais ir tai daro jau daug metų. Štai kodėl kibernetinėse lenktynėse mes atsiliekame dešimtmečiais.“
„Štai ką aš siūlau FTB. Aš su savo komanda nemokamai iššifruosiu informaciją San Bernardino žudiko telefone. Pirmiausia naudosime socialinės inžinerijos metodus ir tai užtruks tris savaites. Jei priimsite mūsų pasiūlymą, tuomet jums nereikės prašyti „Apple“ sukurti „galinių durų“ savo produktui, kas reikštų Amerikos pabaigos pradžią“, – pridūrė jis.