„Žmonės klausė apie „Nepatinka“ mygtuką daugybę metų, šimtai žmonių to klausė. Šiandien ypatinga diena, kadangi aš išties galiu pasakyti, kad mes su tuo dirbame ir jau netrukus galėsime tai išbandyti“, – pareiškė M.Zuckerbergas, atsakydamas į klausimą iš auditorijos.
To užteko, kad naujienų portalai pasidabintų sensacingomis, bet klaidinančiomis, antraštėmis.
Nuo 2009-ųjų „Facebook“ leido mėgti žinutes, skelbimus, nuotraukas ir kitus dalykus spaudžiant nykštį. Nepaisant žmonių raginimų, atvirkštinį veiksmą atliekančio mygtuko „Facebook“ taip ir neįdiegė. Tad kyla natūralus klausimas: kodėl socialinis tinklas staiga pakeitė nuomonę?
Nepakeitė.
M.Zuckerbergas pabrėžė, kad „Nepatinka“ mygtuko nebuvo ir nebus.
„Mes nenorėjome tiesiog pridėti „Nepatinka“ mygtuko. Mes nenorėjome „Facebook“ paversti forumu, kur žmonės balsuoja „už“ ir „prieš“ kitų žmonių žinutes. Ne tokią bendruomenę mes norime kurti. Kažin, ar norėtumėte dalintis svarbiu savo gyvenimo įvykiu ir matyti, kaip kiti žmonės jam skiria neigiamus balsus“, – akcentavo „Facebook“ vadovas.
Visgi naujas mygtukas „Facebook“ atsiras. Tik jis spręs kitą problemą: suteiks galimybę išreikšti supratingumą, užuojautą. Jis bus skirtas tokiems atvejams, kuomet „Patinka“ gali būti interpretuotas dvejopai, pavyzdžiui, dalinantis žiniomis ar mintimis apie liūdnus dalykus – nelaimes, artimųjų netektis ir pan.
Būtent tokią emociją išsakančio mygtuko „Facebook“ ir reikia labiau nei paprasčiausio „Nepatinka“. Nes pastarasis mygtukas šios problemos neišspręstų.
Ką pagalvotumėte, jei kiti žmonės pultų „nemėgti“ žinutės apie nelaimę ar netektį? Ar jam nepatinka, kad įvyko nelaimė? O gal nepatinka tos nelaimės aukos? Ar tai, kad jūs dalinatės tokia žinia?
Kitaip sakant, kiltų dar didesnių problemų nei dabar su „Patinka“ mygtuku.
Kai kurie portalai spėlioja, kad naujasis „Facebook“ mygtukas gali būti „Sorry“ (liet. gaila, užjaučiu) arba „Hug“ (liet. apkabinimas).