Saugokis: asmenukė Barselonoje gali kainuoti 1000 eurų

2015 m. liepos 14 d. 15:23
lrytas.lt
Sukčiai rado naują būdą pasipelnyti iš vogtų SIM kortelių ir pridaryti milžiniškų nuostolių keliautojams, įspėja telekomunikacijų bendrovė „Tele2“. Saugotis telefonų vagių turėtų į Ispaniją vykstantys keliautojai. Ypač tie, kurie mėgsta darantis asmenukes.
Daugiau nuotraukų (1)
Pavogę telefoną ir ištraukę SIM kortelę, sukčiai panaudoja specialų įrenginį, kuris vienu metu atlieka dešimtis skambučių į įvairias pasaulio šalis arba padidinto tarifo numerius. Nuostoliai priklauso nuo kliento pasirinkto kredito limito ir gali siekti kelis šimtus eurų.
Šis sukčiavimo būdas labiausiai paplitęs Barselonoje, bet pasitaiko ir kituose Ispanijos regionuose, rečiau – kitose šalyse.
„Praradus telefoną, būtina iš karto skambinti ryšio tiekėjui ir blokuoti SIM kortelę. Tai – pats efektyviausias būdas išvengti nuostolių. Kartais žmonės nuotoliniu būdu blokuoja patį išmanųjį telefoną. Deja, tai nepadeda – sukčiavimui panaudojami ne telefonai, o SIM kortelės“, – sakė Remigija Mikolaitienė, „Tele2“ kredito procedūrų kontrolierė.
Pasak jos, apvogtas žmogus nukenčia net tris kartus. Pirmiausia, telefono praradimas sukelia daug nepatogumų kelionėje, ypač jei telefone saugoma svarbios informacijos ir kelionės nuotraukų. Antra – skausmingi būna paties telefono praradimo nuostoliai, kurie gali siekti ir iki 800 eurų.
Galiausiai, grįžęs į Lietuvą sužino apie dėl sukčių skambučių į užsienio šalis bei padidinto tarifo numerius patirtas netikėtas išlaidas. Viską sudėjus, telefono vagystės ir išnaudoto kredito limito nuostoliai gali viršyti ir 1000 eurų.
Telefonų vagystės dažniausiai nutinka savaitgaliais arba vėlyvu paros metu. Pavojingiausios vietos – restoranai, naktiniai klubai, paplūdimiai, turistų lankomi kultūriniai objektai ir kitos žmonių susibūrimo vietos.
Taip pat pastaruoju metu žmonės telefonus praranda darydami asmenukes turistų lankomose vietose.
„Padaugėjo atvejų, kai telefonai pavagiami darantis grupines asmenukes – nuotraukai pozuojantys žmonės nepastebi, kaip iš kišenių ištraukiami jų mobilieji telefonai. Vis dažniau girdime istorijas, kad keliautojai taip praranda ne tik telefonus, bet ir pinigines, rankines“, – pasakojo R. Mikolaitienė.
„Tele2“ primena – nepriklausomai nuo šalies, vietos ar paros laiko, pametus telefoną arba įtariant, kad jis buvo pavogtas, būtina nedelsiant kreiptis į operatorių ir blokuoti SIM kortelę. Tokia pareiga numatyta ir ryšio paslaugų teikimo sutartyse.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.