Nesąmoningus jos reikalavimus „Google“ skelbiamoje ataskaitoje „Transparency Report“ pastebėjo tinklalapis TorrentFreak.com.
Pirma, siekdama „apsaugoti“ albumą „Truth or Dare“, kurį išleido „Maze Records“, minėta kompanija siekė cenzūruoti to paties „TorrentFreak“ 2012 metais paskelbtą straipsnį apie tai, kaip internete likti anonimui. Prašyme nusitaikyta ir į kitus straipsnius apie privatumą internete – vien dėl to, kad juose yra žodis „hide“ (liet. paslėpti).
Antra, „saugodami“ leidybinės kompanijos „Mona Records“ albumą „Cigarettes“, vokiečiai išsiuntė „Google“ prašymą pašalinti nuorodas, kuriose nėra jokio nelegalaus turinio. O viena jų veda į straipsnį apie tai, kaip naudoti duomenų užšifravimo programą PGP kompiuteriuose „Mac“. Jo autorius – vartotojų teises skaitmeninėje erdvėje ginanti organizacija „Electronic Frontier Foundation“.
Ir tai dar ne viskas. Nusitaikiusi į „piratus“, kurie domisi albumu „In To The Wild – Vol.7“, „Total Wipes“ paieškos milžinės paprašė paslėpti 95 nuorodas, kuriose apskritai nėra jokių muzikos įrašų. Kokios tai svetainės? Nieko ypatingo – tik populiarių kompiuterinių programų atsisiuntimo puslapiai.
Jei „Google“ būtų paklususi šiam idiotiškam reikalavimui, šiandien paieškos svetainėje jau negalėtumėte rasti teisėtų nuorodų į šių produktų ar kompanijų tinklalapius:
„Skype“, „Java“, „OpenOffice“, ICQ, „RedHat“, „SQLite“, „Vuze“, „LinuxMint“, „WineHQ“, „Foxit“, „Calibre“, „Kodi/XBMC“, „Gimp“, „Ubuntu“, „Python“, „TeamViewer“, „MySQL“, VLC, „Joomla“, „Z-Zip“, „RaspberryPI“, „Unity3D“, „Apache“, „MalwareBytes“, „Pidgin“, „LibreOffice“, „VMWare“, „uTorrent“, „WinSCP“, „WhatsApp“, „Evernote“, AMD, AVG, „Origin“, „TorProject“, „PHPMyAdmin“, „Nginx“, „FFmpeg“, „phpbb“, „Plex“, GNU, „WireShark“, „Dropbox“ ir „Opera“.
Netikite, kad kažkas galėjo pasielgti taip idiotiškai? Užsukite į šią svetainę ir įsitikinkite.
Belieka džiaugtis, kad „Google“ atidžiai įvertina visas užklausas, antraip kovotojai su interneto piratais visiškai sugriautų internetą...
Beje, anksčiau „Total Wipes Music Group“ jau spėjo pagarsėti bandymais cenzūruoti teisėtą turinį „Walmart“, „Ikea“, „Fair Trade USA“ ir „Dunkin Donuts" tinklalapiuose.