Naujausi jau ketverius metus trunkančio antimonopolinio tyrimo duomenys rodo, kad vieno sprendimo dėl įmonės veiklos pareigūnams iki šiol priimti nepavyko. Parlamentarai neturi jokios teisinės galios iš tiesų turėti įtakos bendrovės padalinimui, tačiau jų pritarimas tokiai galimybei aiškiai parodytų, kad politikai ragina reguliavimo institucijų pareigūnus griežtinti savo požiūrį į „Google“.
Tiesa, aukšto rango Jungtinių Valstijų politikai sukritikavo rengiamą balsavimą. Bendrame laiške du JAV komitetai nurodo, kad Europos Sąjungos taikinyje atsidūrusios JAV įmonės kelia rimtų abejonių, ar Senasis žemynas tikrai nori atverti savo rinkas.
„Šis ir į jį panašūs pasiūlymai kuria sienas, o ne tiltus. Mums neatrodo panašu, kad iki galo suprantama, kokią neigiamą įtaką tokia politika gali daryti platesnio masto JAV ir ES bendradarbiavimui“, – nurodo laiške senatoriai Ronas Wydenas ir Orrinas Hatchas bei kongresmenai Dave Camo ir Sanderis Levinas.
Stiprų susirūpinimą dėl „Google“ konkurencijos su kitomis įmonėmis politizavimo reiškia ir JAV prekybos sektoriaus institucija – Kompiuterių ir komunikacijos pramonės asociacija (CCIA).
Naujasis Europos skaitmeninę sferą kuruojantis komisaras Guentheris Oettingeris taip pat priešinasi planuojamam balsavimui. Verslo spaudos žurnalistui Rolandui Tichy pareigūnas teigė, kad jokie padalinimai vykti negali.