Mama sukūrė programėlę, kuri privers vaikus kalbėtis su tėvais

2014 m. rugpjūčio 20 d. 17:45
Arnoldas Lukošius
Ką save gerbiantis paauglys dažniausiai daro su rankoje spaudžiamu išmaniuoju telefonu? Vienas – susirašinėja su visu pasauliu apie tai, ko neverta nė kalbėti. Du – kelia į socialinius tinklus nuotraukas to, ko neverta fotografuoti. Trys – nekelia ragelio, piktybiškai ignoruodamas nežinančių, kur jis dabar bastosi, tėvų skambučius. Dar, aišku, klausosi muzikos, žiūri juokingus vaizdelius ir žaidžia, tačiau ne tai svarbiausia. Svarbiausia, kad viena pasipiktinusi ją ignoruojančių vaikų elgesiu amerikietė, sukūrė programėlę, kuria pasinaudojęs bet kuris tėvas akimirksniu sulauks net nepaklusniausio vaikelio skambučio.
Daugiau nuotraukų (1)
Sharon Standifird iš Hiustono (JAV) nutarė, kad svarbiau ne mandagumas ir vaikas turi jai skambinti bei kelti ragelį, nori jis to ar nenori. Taigi, susitarusi su programuotojais, ji sukūrė programėlę „Ignore No More“, kurią jau dabar norintys už 5 litus gali įsigyti „Google Play“ parduotuvėje (po 5 litus teks mokėti už kiekvieną telefoną, tad mažiausiai bus 10 litų). Programėlė įgalina tėvus nuotoliniu būdu užrakinti savo atžalos telefoną, jei ta atžala elgiasi ne taip, kaip tėvai tikisi.
S.Standifird programėlę sugalvojo, kai visą dieną nesugebėjo prisiskambinti vaikui, o SMS žinutes jis irgi ignoravo.
„Pagalvojau – reikia sukurti programą, kuri visiškai išjungtų jų telefonus, kad nebegalėtų naudotis jais ne pagal paskirtį. Ir tiesiogine to žodžio prasme ėmiau domėtis, kaip kuriamos programėlės“, – pasakojo mama „CBS“ žurnalistams.
Iš įniršio mokytoja dirbusi mama 2013 m. įkūrė startuolį „Mountaineer Technology Ventures“ ir, štai, parduotuvę pasiekė pirmasis startuolio kūrinys.
Programėle „Ignore No More“ užrakintas telefonas nebetinka nei žaidimams, nei naršymui, nei žinučių rašinėjimui, nei skambinimui. Tėvai tai gali padaryti labai paprastai – tereikia savo telefone surinkti keturių ženklų kodą ir nurodytas vaiko telefonas užsirakina. Vaikui nebelieka nieko kito, kaip skambinti į vieną iš įdiegiant programėlę nustatytų kontaktinių telefonų ir maldauti, kad jam būtų pasakytas atrakinimo slaptažodis.
Atrakinti telefoną tėvai irgi gali nuotoliniu būdu, tad tik nuo jų priklauso, kaip pasielgs. „Kaip jums tokia tėvų kontrolė?“ – rašoma startuolio tinklapyje.
Piktosios mamytės sūnus, atrodo, nelabai džiaugiasi šiuo jos kūriniu.
„Man atrodo, kad idėja gera. Bet kitiems, o ne man“, – sakė žurnalistams Bradley’jus Standifordas.
Gerai technologijose nusimanantys vaikai, aišku, gali tėvų į jų telefoną įdiegtą programėlės klientą atjungti, pakeisdami administratoriaus privilegiją. Tačiau bet koks bandymas tai daryti baigsis tuo, kad tėvai gaus įspėjantį apie vaiko elgesį elektroninį laišką.
Taigi, nebesusitvarkantys su savo atžalomis tėveliai gavo sprendimą. Bėda ta, kad panašiai, kaip ir įdiegus į svetimą telefoną sekimo, slapto vietos nustatymo, nuotolinio mikrofono ar kameros įjungimo programėles, teks susitaikyti su tuo, jog telefono savininkas dėl to jūsų labiau gerbti nepradės. Taip, visa tai leidžia tėvams ramiau jaustis ir greičiau susisiekti su nepaklusniu vaiku, dėl to vaikas bus saugesnis, tačiau ar toks dalykas pagerins tarpusavio santykius?
Tačiau tai jau moralinės, o ne techninės problemos, o mūsų reikalas tik pranešti desperatiškiems tėvams, kad vienos jų problemos sprendimas yra sukurtas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.