Jų manymu, ataka gali būti susijusi su vieno universiteto atliekamu tyrimu. Anksčiau jo vykdytojai žadėjo paskelbti tyrimo rezultatus kibernetinio saugumo konferencijoje „Black Hat“, tačiau neseniai pranešimas buvo atšauktas. Ko gero, taip pasielgti patarė universiteto teisininkai.
„Tor Project“ atstovai kelis mėnesius bandė gauti informacijos iš tyrėjų, tačiau tik neseniai sulaukė užuominų, kurios jiems padėjo nustatyti silpnąją tinklo vietą. Jie iš tinklo pašalino kelis įtarimą sukėlusius retransliatorius, kuriais vartotojų interneto srautas „permetamas“ iš vienos vietos į kitą – tai atliekama siekiant „sumėtyti pėdsakus“.
„Nors mes nežinome, kada jie pradėjo šią ataką, vartotojai, kurie pasinaudojo paslaugomis nuo vasario pradžios iki liepos 4 dienos, galėjo būti paveikti“, – rašoma „Tor Project“ pranešime. Vartotojams patariama įsidiegti naujausią „Tor“ programinės įrangos versiją.
„Tor“ tinklą naudoja žurnalistai, slaptos informacijos nutekintojai, politiniai aktyvistai, programišiai ir paprasti žmonės šalyse, kur interneto prieiga yra ribojama. Žinoma, šis įrankis, leidžiantis tapti nesusekamu internete, sulaukia ir nusikaltėlių dėmesio.