Naujausioji „OS X“ versija pasižymi ne tik pakitusia vartotojo sąsaja, bet ir nauja funkcija „iCloud Drive“ bei kur kas glaudesne sinchronizacija tarp „Mac“ ir „iOS“ įrenginių.
Būtent atnaujintoji sinchronizacija ir yra didžiausia „OS X Yosemite“ naujovė. Nuo šiol siųsti failus belaidžiu „AirDrop“ būdu bus galima ir tarp „Mac“ bei „iOS“ įrenginių. Funkcija „Handoff“ aptiks, kada šalia naudojamo „iOS“ įrenginio yra „Mac“ kompiuteris ir suteiks galimybę akimirksniu pratęsti su „iOS“ įrenginiu pradėtą darbą prie kompiuterio.
Dar įdomesnė šios funkcijos galimybė yra leisti atrašyti į žinutes, priimti skambučius bei skambinti iš „Mac“ kompiuterio. Pavyzdžiui, jei yra skambinama į „iPhone“, įjungtame „Mac“ kompiuteryje rodomas pranešimas ir leidžiama atsiliepti jame bei pradėti pokalbį be paties telefono – naudojantis kompiuteryje įmontuotu garsiakalbiu ir mikrofonu. Tas pat galioja ir tekstinėms (SMS) žinutėms.
Į rankas imti „iPhone“ nereikės net tuomet, kai norėsite telefonu prisijungti prie interneto iš kompiuterio. Visa tai galima bus padaryti per „Mac“ belaidžio „Wi-Fi“ ryšio nustatymus.
Žinoma, kaip ir tikėtasi, buvo atnaujintas „OS X Yosemite“ dizainas – dabar jis primena „iOS 7“. Programų ir aplankų langai tapo labiau permatomi, pakeista pagrindinių programų juosta bei gamyklinių programų piktogramos.
Paieškos sistema „Spotlight“, leidžianti intuityviai ieškoti informacijos kompiuteryje ir atlikti paprastas užduotis, nuo šiol informaciją pateiks dar tiksliau ir galės rodyti rezultatus iš interneto, taip pat ir internetinės enciklopedijos „Wikipedia“.
Viena svarbesnių naujovių yra „iCloud Drive“. Taip pavadinta „Dropbox“ alternatyva leis vartotojams sinchronizuoti visus jų dokumentus tarp „Mac“, „iOS“ ir „Windows“ įrenginių, ir matyti juos net tada, kai jų nėra įrenginyje.
Mėgstantys daug bendrauti elektroniniu paštu taip pat turėtų nudžiugti. Atnaujintoje pašto programoje „Mail Drop“ funkcija pasirūpins, kad adresatą pasiektų itin dideli prie laiško prisegti failai.
Įprastai populiariausi pašto klientai riboja prie laiško prisegtų failų dydį. Šią problemą „Apple“ nusprendė išspręsti pasinaudodama paslauga „iCloud“: failai bus talpinami „debesyje“, o laiško gavėjas gaus nuorodą į didelio failo atsisiuntimo puslapį. „iCloud Drive“ bus galima kelti iki 5 gigabaitų dydžio failus.
Kita pašto programos naujovė – „Markup“. Ši funkcija leis pažymėti svarbius dalykus siunčiamame laiške, pavyzdžiui, apibraukti dėmesio vertą objektą siunčiamoje nuotraukoje.
Interneto naršyklės „Safari“ dizainas tapo paprastesnis, sustiprintas jos saugumas, o jos darbas optimizuotas. Tai leido prailginti baterijos darbo laiką iki 2 valandų.
Oficialiai „OS X Yosemite“ taps prieinama šį rudenį. Iki tol naujausią versiją galės išmėginti registruoti „Apple“ programuotojai ar prie „OS X“ testavimo programos prisijungę vartotojai.
Mobilioji operacinė sistema „iOS 8“
Nors „iOS 8“ išvaizda nedaug kuo skiriasi nuo „iOS 7“, naujausioje versijoje gausu vidinių naujovių. Viena tokių – interaktyvūs programų pranešimai, leidžiantys atlikti tam tikrus veiksmus neišjungiant kitos aplikacijos. Pavyzdžiui, jei gaunate tekstinę žinutę naršydamas „Safari“ naršyklėje, į ją galite atsakyti neišjungdamas „Safari“ – tereikia tempti pranešimą žemyn ir iškart bus galima rinkti tekstą.
Nors „piratų“ bendruomenė seniai gali džiaugtis įvairiomis „iOS“ modifikacijomis, viena jų – „QuickType“ – į šios programinės įrangos ekosistemą atkeliauja „Apple“ iniciatyva. Ši funkcija mokysis vartotojo rašymo stiliaus ir jam renkant tekstą siūlys žodžius, taip pagreitindama rašymą.
„Apple“ daug dėmesio skyrė naujindama žinučių aplikaciją. Nuo šiol vartotojai galės kurti susirašinėjimų pavadinimus, pridėti arba pašalinti žmones iš grupinio susirašinėjimo, leisti jiems palikti susirašinėjimą. Taip pat bus galima dalintis savo lokacija, siųsti balso žinutes, pridėti paveikslėlius ir kurti vaizdo įrašus nenaudojant kameros aplikacijos.
Gandai pasitvirtino ir dėl „iOS 8“ sąsajos su sveikatingumo įrenginiais. Tam, kad šių įrenginių informacija tvarkingiau ir optimaliau pasiektų vartotoją, „Apple“ sukūrė naują paslaugą „HealthKit“, kuri, naudodama aplikaciją „Health“, rinks ir kaups informaciją iš išorinių širdies matuoklių, žingsnių matavimo, kraujospūdžio ir panašių įrenginių.
„Siri“ naujausioje „iOS“ versijoje bus galima aktyvuoti net nesiliečiant prie įrenginio – užteks sušukti „Hey, Siri“. Be to, virtualus balso asistentas gebės atpažinti fone grojančios muzikos pavadinimą (tam bus naudojama „Shazam“), o atsakymus pateiks panašiu stiliumi, kokiu buvo užduoti klausimai bei kalbės dar 22 papildomomis kalbomis.
„iOS 8“ suteiks programuotojams daugiau galimybių pateikti vartotojams tam tikras funkcijas. Viena tokių – valdikliai pranešimų centre, kurie teiks tikslingą informaciją apie tam tikrus dalykus (pavyzdžiui, vykstančias krepšinio rungtynes ar statymų eigą internetiniame aukcione „eBay“). Įdomu ir tai, kad programuotojai galės aplikacijoms priskirti „Touch ID“ palaikymą, taigi bus užtikrintas dar didesnis vartotojo duomenų saugumas aplikacijose.
Dar viena naujovė – „Family Sharing“ paslauga, kuri sinchronizuos nuotraukas, kalendoriaus įrašus, priminimus ir kitą informaciją tarp šeimos įrenginių (iki 6 vnt.).
„iOS 8“ jau šiandien yra prieinama registruotiems „Apple“ programuotojams. Oficialiai naujausią „iOS“ versiją bus galima atsisiųsti rudenį.