„Jau dabar aktyviai įgyvendiname vieną svarbiausių ministerijos prioritetų – ekonomikos perėjimą prie aukštesnės pridėtinės vertės paslaugų kūrimo. Tad skatindami kurti ir vystyti inovatyvius DI paremtus produktus ir sprendimus nuo idėjos iki dalinio produkto tinkamumo rinkai stadijos, skiriame tam papildomą finansavimą“, – ministerijos pranešime spaudai cituojamas ekonomikos ir inovacijų viceministras Andžejus Trachimovičius.
„Startuoliai galės plėtoti naujas idėjas ir netgi surizikuoti kurti pasaulinio lygio inovacijas, leidžiančias efektyviau organizuoti darbą teikiant tiek viešąsias, tiek privačias paslaugas“, – pridūrė jis.
Anot ministerijos, panaudojant DI, bus kuriamos vertybinių popierių apskaitos, atsiskaitymo ir prekybos sistema, virtualių asistentų kūrimo platforma, finansinių priemonių prekybos scenarijų ir rizikos valdymo simuliatorius, automatizuotas investavimo proceso sprendimas.
Kaip skelbia ministerija, šiais projektais taip pat bus kuriamos autonominės objektų ant žemės paviršiaus ir grunte aptikimo ir veiklos atpažinimo sistemos, augalų lempų tvirtinimo ir automatinio susireguliavimo optimizuota modulinė sistema, taip pat inovatyvūs blokų grandinės ir robotikos sprendimai.
Papildomas finansavimas projektams skirtas sostinės regione veikiančioms labai mažoms, mažoms arba vidutinėms įmonėms – startuoliams ir atžalinėms įmonėms.