Duodamas interviu, L. Torvaldsas išreiškė dvejopą santykį su dirbtiniu intelektu. Viena vertus, ji pripažįsta jo potencialą ir gebėjimą pakeisti pasaulį. Kita vertus, jis kritikuoja dėl DI keliamą perdėtą triukšmą, kuris, jo manymu, užgožia tikrus šios srities pasiekimus. L. Torvaldsas pažymi, kad jam sunku priimti DI rimtai dėl nuolatinio rinkodaros vykdomo spaudimo. „Aš manau, kad DI iš tiesų įdomus ir pakeis pasaulį. Ir tuo pat metu, aš taip stipriai nekenčiu šio haipo ciklo, kad nenoriu ten pasinerti“, — sakė jis.
„Linux“ krikštatėvis pasiūlė savo pernelyg didelio ažiotažo dėl dirbtinio intelekto problemos sprendimą: „aš jį tiesiog ignoruosiu, nes visa DI technologijos industrija padėtis dabar yra apverktina“. Jo nuomone, dirbtinio intelekto sferoje dabar aiškus rinkodaros ir realių pasiekimų disbalansas: 90 proc. rinkodaros ir 10 proc. realybės.
Apie dirbtino intelekto ateitį L. Torvaldsas išsireiškė atsargiai optimistiškai: „Po penkerių metų situacija pasikeis, ir mes išvysime realų DI panaudojimą kasdienėse užduotyse“, – pareiškė jis.
Pabaigoje L. Torvaldsas pažymėjo kai kurias stiprias dabartinio dirbtino intelekto puses: antot „Linux“ kūrėjo, „ChatGPT“ demonstruoja įspūdingus rezultatus – ypač tokiose srityse, kaip grafinis dizainas“.
Tai – ne pirmas toks įtakingų technologijos sferos asmenu pasisakymas. Prieš savaitę „Baidu“ generalinis direktorius Robinas Yanhongas Li išsakė dar pesimistiškesnes prognozes, pranašaudamas, kad „DI burbulas“ greitai sprogs ir išgyvens vos 1 proc. šios srities kompanijų.
Esama ir stipriai optimistinių prognozių. Tarkime, „Anthropic“ vadovas Dario Amodei mano, kad DI sukurs utopiją — paspartins mokslo progresą ir išspręs globalias sveikatos apsaugos problemas.
Parengta pagal hightech.plus