Kaip galėtų atrodyti Jėzus Kristus? Dirbtinis intelektas pagal vieną artefaktą sukūrė naują jo atvaizdą

2024 m. rugsėjo 15 d. 14:26
Lrytas.lt
Italijos mokslininkai visai neseniai pateko į žiniasklaidos akiratį dėl teiginio, kad garsioji Turino drobulė buvo sukurta daugmaž Jėzaus gyvenimo laikais, t.y. prieš 2000 metų – nors daugumos mokslininkų nuomonė linksta prie to, kad drobulė yra viduramžių artefaktas ir klastotė.
Daugiau nuotraukų (3)
Dabar dirbtinis intelektas, remdamasis šia brangia relikvija, ant kurios, kaip teigiama, yra Jėzaus veido atspaudas, sugeneravo naują Dievo sūnaus atvaizdą.
„Daily Mail“ paprašė dirbtinio intelekto įrankio „Merlin“: „ar gali sukurti tikrovišką Jėzaus Kristaus atvaizdą pagal Turino drobulėje matomą veido atspaudą?
Dirbtinio intelekto sugeneruotas Kristaus atvaizdas turėjo dideles mėlynas akis, trumpą barzdą ir erškėčių spyglių žymes ant veido.
Kai kurie istorikai Turino drobulę, saugomą Italijos miesto centre esančioje koplyčioje, laiko viena švenčiausių krikščionybės relikvijų.
Teigiama, kad drobule buvo apgaubtas nukryžiuotasis Kristus, kai jis buvo paguldytas į kapą.
„Nėra jokio įtikinamo mokslinio paaiškinimo, kaip ji galėjo būti suklastota ar net sukurta vykstant natūraliems procesams“, – sakė Džordžijos technologijos instituto (JAV) mokslininkas Timas Andersenas, nedalyvavęs atliekant naująjį tyrimą.
Kai Turino drobulė pirmą kartą buvo eksponuojama 1350 m., ji buvo paskelbta audiniu, į kurį po nukryžiavimo buvo suvyniotas sužeistas Kristaus kūnas.
Ant jos yra neryškus barzdoto vyro kūno atvaizdas – manoma, kad tai stebuklingai ant audinio atspaustas Jėzaus kūnas.
XX a. aštuntajame dešimtmetyje atlikti tyrimai paneigė mintį, kad ši drobulė yra tikroji relikvija – nes mokslininkai ją datavo viduramžiais.
Tačiau naujesniame tyrime italų mokslininkai, naudodami naują rentgeno spindulių sklaidos metodą, paskelbė, kad ji buvo pagaminta Jėzaus laikais, maždaug prieš 2000 metų.
Toks galimas atradimas suteikia pagrįstumo idėjai, kad neryškus, krauju suteptas vyro atvaizdas iš tiesų yra paliktas mirusio Jėzaus kūno.
Žymės ant kūno taip pat atitinka Biblijoje minimas Jėzaus nukryžiavimo žaizdas, o taip pat erškėčių  žymes ant galvos, žaizdas ant nugaros ir nubrozdinimus ant pečių.
Istorikai teigia, kad kryžius, kurį Jėzus nešė ant pečių, svėrė apie 300 kg, todėl galėjo likti nubrozdinimų.
Biblijoje teigiama, kad Jėzų plakė romėnai (tai siejasi su žaizdomis ant nugaros), kurie prieš nukryžiavimą taip pat uždėjo jam ant galvos erškėčių vainiką.
Parengta pagal „Daily Mail“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.