Seksualinio gyvenimo sėkmės ir nesėkmės turi tiesioginės įtakos žmogaus fizinei ir psichologinei savijautai, darbingumui, bendravimui su aplinkiniais, jau nekalbant apie šeimos santykius ir vaikų gerovę. Juk asmeninės laimės nejaučiantis žmogus vargu ar gebės laimę suteikti aplinkiniams, o neišpildyti troškimai neretai išsilieja per agresiją kitų ir savo atžvilgiu.
Portalas Lrytas kartu su erotikos prekių parduotuve Romantika.lt kviečia nelaukti, kol problemos įsisenės, o klausimai kažkokiu stebuklingu būdu išsispręs, ir apie tai, kas rūpi, klausti iš karto.
Specialiame projekto „Klausk seksologo“ skydelyje galite visiškai anonimiškai įrašyti rūpimą klausimą, kuris mus pasieks ir bus perduotas atsakyti specialistui.
Į Lrytas skaitytojų klausimus atsako psichoterapeutas Erikas Siudikas, jo asmeninis tinklalapis psichologas-psichoterapeutas.lt.
„Man 32 metai, bet vis dar esu nekalta. Ar tai kenkia moters organizmui?“ – klausia Edita.
Būti nekalta 32 metų amžiaus visiškai nekenkia moters organizmui. Seksualumas yra asmeninė ir labai individuali patirtis, kurią kiekviena moteris pasirenka pagal savo norus, vertybes ir gyvenimo situaciją.
Fiziologiškai lytinis gyvenimas gali prisidėti prie geresnės dubens raumenų funkcijos, hormonų balanso ar streso mažinimo, tačiau tai nėra būtina sveikatos sąlyga. Svarbiausia yra, kad Jūs jaustumėtės patogiai su savo pasirinkimais.
Jei jaučiate nerimą dėl šios situacijos, verta pasikalbėti su psichologu, kad geriau suprastumėte savo jausmus ir galbūt atrastumėte būdus, kaip priimti seksualinius sprendimus pagal savo poreikius ir laiką.