Seksualinio gyvenimo sėkmės ir nesėkmės turi tiesioginės įtakos žmogaus fizinei ir psichologinei savijautai, darbingumui, bendravimui su aplinkiniais, jau nekalbant apie šeimos santykius ir vaikų gerovę. Juk asmeninės laimės nejaučiantis žmogus vargu ar gebės laimę suteikti aplinkiniams, o neišpildyti troškimai neretai išsilieja per agresiją kitų ir savo atžvilgiu.
Portalas Lrytas kartu su erotikos prekių parduotuve Romantika.lt kviečia nelaukti, kol problemos įsisenės, o klausimai kažkokiu stebuklingu būdu išsispręs, ir apie tai, kas rūpi, klausti iš karto.
Specialiame projekto „Klausk seksologo“ skydelyje galite visiškai anonimiškai įrašyti rūpimą klausimą, kuris mus pasieks ir bus perduotas atsakyti specialistui.
Į Lrytas skaitytojų klausimus atsako psichoterapeutas Erikas Siudikas, jo asmeninis tinklalapis psichologas-psichoterapeutas.lt.
„Lytinis aktas trunka labai ilgai, apie valandą, o gal dar ilgiau, ir pabaigti dažniausiai pavyksta tik oraliniu būdu. Išbandžiau įvairias pozas, keičiau partneres, niekas nepadeda. Ką daryti, kad tai truktų trumpiau, nes merginoms tai tikras vargas...“ – rašo Tadas.
Lytinis aktas, kuris trunka labai ilgai ir sunkiai baigiasi, gali būti susijęs su vadinamąja uždelsta ejakuliacija.
Tai gali atsirasti dėl įvairių priežasčių: psichologinių, tokių kaip nerimas, arba fiziologinių, pavyzdžiui, jautrumo sumažėjimo ar tam tikrų vaistų vartojimo.
Kartais tai gali būti susiję su masturbacijos įpročiais, jei kūnas pripranta prie specifinės stimuliacijos.
Sprendimui gali padėti intymi konsultacija su seksologu, kuris pasiūlytų tinkamus metodus ar terapijas.
Taip pat verta kalbėtis su partnere apie tai, kad seksas nebūtinai turi baigtis ejakuliacija – svarbu rasti malonumą ir artumą, o ne tik siekti galutinio rezultato.