Ar galite užsikrėsti lytiniu keliu plintančiomis infekcijomis, jei neturite naujų partnerių?

2024 m. gruodžio 13 d. 21:22
N-18
Seksualinio gyvenimo temos mūsų visuomenėje neretai vis dar yra tabu. Jų drovimasi, vaikiškai kikenama, apsimetama, kad tai neegzistuoja ar yra nereikšminga. Tačiau tiesa ta, kad seksualumas yra neatskiriama žmogaus kaip kūniškos ir dvasinės būtybės gyvenimo dalis.
Daugiau nuotraukų (2)
Seksualinio gyvenimo sėkmės ir nesėkmės turi tiesioginės įtakos žmogaus fizinei ir psichologinei savijautai, darbingumui, bendravimui su aplinkiniais, jau nekalbant apie šeimos santykius ir vaikų gerovę. Juk asmeninės laimės nejaučiantis žmogus vargu ar gebės laimę suteikti aplinkiniams, o neišpildyti troškimai neretai išsilieja per agresiją kitų ir savo atžvilgiu.
Portalas Lrytas kartu su erotikos prekių parduotuve Romantika.lt kviečia nelaukti, kol problemos įsisenės, o klausimai kažkokiu stebuklingu būdu išsispręs, ir apie tai, kas rūpi, klausti iš karto.
Specialiame projekto „Klausk seksologo“ skydelyje galite visiškai anonimiškai įrašyti rūpimą klausimą, kuris mus pasieks ir bus perduotas atsakyti specialistui.
Į Lrytas skaitytojų klausimus atsako psichoterapeutas Erikas Siudikas, jo asmeninis tinklalapis psichologas-psichoterapeutas.lt.
„Ar yra natūralių priemonių gerinti seksualinę ištvermę ar energiją?“ – klausia Aleksas.
Taip, yra natūralių būdų, kurie gali padėti pagerinti seksualinę ištvermę ir energiją. Reguliari fizinė veikla, ypač širdies ir kraujagyslių sistemą stiprinantis sportas, kaip bėgiojimas ar plaukimas, pagerina kraujotaką ir ištvermę.
Subalansuota mityba, praturtinta produktais, turinčiais daug antioksidantų, cinko, magnio ir omega-3 riebalų rūgščių (pvz., riešutais, žuvimi, daržovėmis), taip pat teigiamai veikia organizmą.
Streso valdymas per meditaciją, sąmoningumo ugdymą ar psichoterapiją gali sumažinti psichologinį spaudimą, kuris dažnai veikia seksualinę energiją. Taip pat yra augalinių papildų, tokių kaip ženšenis ar kiti. Tačiau juos reikėtų vartoti pasitarus su gydytoju, kad būtų išvengta galimų šalutinių poveikių.
„Kaip dažnai reikėtų tikrintis dėl lytiniu keliu plintančių infekcijų, jei neturiu naujų partnerių?“ – domisi Amelija.
Jei neturite naujų partnerių ir esate ilgalaikiuose santykiuose, tikrintis dėl lytiniu keliu plintančių infekcijų galima rečiau. Paprastai užtenka profilaktinio patikrinimo kas kelerius metus arba pagal gydytojo rekomendaciją, jei nėra simptomų.
Tačiau jei buvo nesaugių lytinių santykių, verta pasitikrinti bent kartą per metus. Taip pat, jei pastebite neįprastus simptomus, tokius kaip išskyros, skausmas ar niežulys, reikėtų kreiptis į gydytoją nedelsiant.
„Ką daryti, jei partnerių seksualiniai poreikiai ir norai labai skiriasi?“ – klausia Vidma.
Kai partnerių seksualiniai poreikiai ir norai labai skiriasi, svarbiausia yra atviras ir nuoširdus bendravimas. Aptarkite, kas Jums abiem svarbu, ir stenkitės suprasti vienas kito poreikius be kritikos ar kaltinimų. Ieškokite kompromisų – pavyzdžiui, mažiau aktyvus partneris gali išbandyti naujas formas parodyti intymumą, o labiau aktyvus partneris gali rasti kitų būdų išlieti seksualinę energiją, kaip fizinė veikla ar savęs realizacija visuomenėje.
Taip pat verta apsvarstyti specialistų pagalbą. Porų terapija gali padėti surasti būdus suartėti ir išmokti būti su kito skirtumais. Svarbiausia yra abipusis noras ieškoti sprendimų ir gerbti vienas kito ribas bei jausmus. Skirtingi seksualiniai norai nebūtinai reiškia nesuderinamumą – tai gali būti galimybė augti kartu.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.