Seksualinio gyvenimo sėkmės ir nesėkmės turi tiesioginės įtakos žmogaus fizinei ir psichologinei savijautai, darbingumui, bendravimui su aplinkiniais, jau nekalbant apie šeimos santykius ir vaikų gerovę. Juk asmeninės laimės nejaučiantis žmogus vargu ar gebės laimę suteikti aplinkiniams, o neišpildyti troškimai neretai išsilieja per agresiją kitų ir savo atžvilgiu.
Portalas Lrytas kartu su erotikos prekių parduotuve Romantika.lt kviečia nelaukti, kol problemos įsisenės, o klausimai kažkokiu stebuklingu būdu išsispręs, ir apie tai, kas rūpi, klausti iš karto.
Specialiame projekto „Klausk seksologo“ skydelyje galite visiškai anonimiškai įrašyti rūpimą klausimą, kuris mus pasieks ir bus perduotas atsakyti specialistui.
Į Lrytas skaitytojų klausimus atsako psichoterapeutas Erikas Siudikas, jo asmeninis tinklalapis psichologas-psichoterapeutas.lt.
„Negaliu negalvoti apie seksą, jo norisi labai dažnai, vis su skirtinga moterimi. Ar tai normalu? Man 40“, – rašo G.
Norėti sekso ir jausti stiprų potraukį, net ir kitoms moterims, yra normalu ir žmogiška. Libido lygis, seksualiniai norai ir fantazijos gali skirtis priklausomai nuo asmenybės, hormonų lygio, gyvenimo situacijos ar net emocinės būklės.
Tačiau jei šis noras tampa toks stiprus, kad trukdo kasdieniam gyvenimui, santykiams ar sukelia vidinį diskomfortą, verta giliau įsigilinti situaciją.
Priežastys gali būti įvairios: nuo biologinių (padidėjęs testosterono lygis ar įtampa kūne) iki psichologinių (poreikis pabėgti nuo emocinių sunkumų, vienišumo ar santykių problemų).
Svarbu atkreipti dėmesį į tai, ką Jums reiškia šis noras ir kaip jis veikia Jūsų gyvenimą. Jei jaučiate, kad sekso noras sukelia vidinį konfliktą, rekomenduočiau psichoterapiją, kuri padėtų suprasti, ar tai Jūsų asmenybės dalis, ar galbūt signalas apie neišspręstas emocines problemas. Savęs pažinimas ir sveikų būdų patenkinti emocinius ir fizinius poreikius atradimas gali būti kelias į vidinę pusiausvyrą.