Po terapijos nebeliko lytinio pajėgumo: seksologas paaiškino, ar tai gali praeiti savaime

2024 m. rugpjūčio 5 d. 23:06
Lrytas.lt
N-18
Gydytojas urologas seksologas, Privačių urologų draugijos prezidentas, dirbantis klinikoje „Andromeda“, Ramūnas Kerpauskas atsako į portalo lrytas.lt skaitytojų klausimus.
Daugiau nuotraukų (2)
„Buvo naudota hormonų terapija, ir dabar seksualinis pajėgumas yra nulinis. Ar atsistatys savaime, ar reikia gydymo?“ – klausia Aleksas.
Androgenų deprivacijos terapija – ADT (populiariai vadinama hormonoterapija) – tai sisteminis prostatos vėžio gydymas. Jis pagrįstas sėklidėse gaminamo testosterono kiekio mažinimu. Todėl gali sumažėti susijaudinimas ir lytinis potraukis.
ADT taip pat sukelia struktūrinius varpos pokyčius, sumažėja varpos ilgis ir sėklidžių dydis. Dėl šių pokyčių sunkiau pasiekti ir išlaikyti erekciją.
Apskaičiuota, kad vyrų, gydytų hormonoterapija, erekcijos sutrikimų dažnis siekia 70–90 proc. Jei taikoma pertraukiama hormonų terapija, tai leidžia šiek tiek atkurti erekcijos funkciją. Testosteronas atsistato per 9–12 mėnesių, tačiau 50 proc. vyrų turės nuolatinę erektilinę disfunkciją.
Reikėtų dėl šios problemos kreiptis į urologą ar seksologą, kuris įvertins visus ligos faktorius ir paskirs tinkantį gydymą.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.