Specialūs prezervatyvai gali prailginti meilės žaidimus

2015 m. vasario 20 d. 12:59
sargiai.lt
Prezervatyvų gamintojai išradingi – jie siūlo rinktis tiek moteriškų, tiek vyriškų apsisaugojimo priemonių nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų.Prezervatyvų yra įvairiausių dydžių, formų, skirtingos tekstūros, pagamintų iš latekso, poliizopreno, poliuretano ar sintetinių sakų, skirtingai lubrikuotų, įvairių spalvų, kvapų, skonių ir netgi šviečiančių. Tad į ką būtina atkreipti dėmesį? 
Daugiau nuotraukų (1)
Yra dvi pagrindinės prezervatyvų rūšys.  Tradicinis vyriškas prezervatyvas – tai varpos formos apvalkalas su rezervuaru spermai (susiaurėjimu ties uždaru galu). Ši priemonė maunama ant varpos.
Taip pat galima įsigyti moteriškų prezervatyvų, kurie naudojami kaip makšties apvalkalas.
Tokie prezervatyvai pritaikyti vidinei makšties formai, naudojami įsidedant prezervatyvą į makštį prieš lytinį aktą. Teisingai naudojant moteriški prezervatyvai yra panašaus efektyvumo (95%) apsisaugojimo priemonė nuo nėštumo ir lytiškai plintančių ligų kaip ir vyriški prezervatyvai (98%).
Norint tinkamai pasirinkti sau priimtinesnę apsisaugojimo priemonių rūšį, reikėtų įvertinti vyriškų ir moteriškų prezervatyvų privalumus ir trūkumus, rašoma tinklapyje sargiai.lt.
Moteriško prezervatyvo privalumai
Šį prezervatyvą moteris įsideda į makštį bet kada prieš lytinį aktą, todėl jis gali būti įdedamas iš anksto, net kelias valandas prieš lytinį aktą, kad vėliau nereiktų nutraukti glamonių.
Lytinio akto metu visa kontrolė atsiduria moters rankose, todėl jinai gali jautis atsakinga ir saugi. Vyrai teikia pirmenybę moteriškiems prezervatyvams, nes tai juos išlaisvina nuo įprastų prezervatyvų naudojimo, be to, naudojant tokį prezervatyvą nėra būtina pilna vyro erekcija.
Teigiama, jog moteriški prezervatyvai nepakeičiami analinio sekso metu.
Moteriško prezervatyvo trūkumai
Kol kas šie prezervatyvai yra brangesni nei įprasti, vyriški prezervatyvai.
Moteriški prezervatyvai yra didesni, todėl nėra labai patogu juos nešiotis su savimi, pvz. jie netelpa į piniginę. Kai kurios moterys gali jausti diskomfortą dedant prezervatyvą į makštį.
Moteriški prezervatyvai yra pakankamai naujas produktas, todėl dar nėra užsitarnavę tokio didelio vartotojų pasitikėjimo kaip vyriški prezervatyvai. Galbūt todėl moteriškų prezervatyvų pasirinkimas kol kas yra ženkliai mažesnis.
Vyriško prezervatyvo privalumai
Visa kontrolė bei atsakomybė šiuo atveju atsiduria vyro rankose, moteriai telieka pasitikėti vyru ir atsipalaiduoti. Daug platesnis pasirinkimas – daugybė dydžių, formų, skonių, kvapų ir spalvų.
Vyriški prezervatyvai užima nedaug vietos, juos patogu neštis su savimi, telpa net į piniginę. Vyriški prezervatyvai yra santykinai pigūs (priklausomai nuo rūšies).
Vyriško prezervatyvo trūkumai
Vyrai dažnai skundžiasi, kad su prezervatyvais nejaučia tokio didelio malonumo. Teisingam naudojimui būtina pilna vyro erekcija, todėl dažnai tenka nutraukti glamones ir rūpintis prezervatyvo užmovimu prieš pat lytinį aktą.
Kai kuriems vyrams gali būti sunku išsirinkti sau tinkamo dydžio ir formos prezervatyvą.
Jeigu nusprendėte išbandyti moteriškus prezervatyvus, tolesnė informacija jums nebeaktuali. Tačiau jeigu liekate ištikimi vyriškiems – toliau papasakosime, kaip iš gausybės prezervatyvų išsirinkti sau tinkamiausią.
Skirtingo dydžio prezervatyvai
Viena svarbiausių savybių, kurią reikia įvertinti renkantis prezervatyvą, yra jo dydis. Saugantis netinkamo dydžio prezervatyvu, sumažėja lytinio akto saugumas bei patogumas. Naudojant per didelį prezervatyvą, jis nepakankamai priglunda, todėl į jį gali patekti oro arba tiesiog nusmukti, tuo tarpu naudojant per mažą prezervatyvą, didėja tikimybė, kad jis įplyš.
Yra du pagrindiniai prezervatyvų dydžių matmenys – ilgis ir plotis (apimtis). Kiekvieno vyro varpa yra individualaus dydžio bei formos, todėl nėra vieno standartinio, tinkančio visiems, prezervatyvų ilgio ir pločio.
Vis dėlto dažniausiai Europoje pasitaikantys, populiariausi dydžiai varijuoja tarp 52-56 mm pločio ir 180-205 mm ilgio. Kad galėtumėte pasirinkti sau tinkamą dydį, reikėtų pamatuoti varpos ilgį ir apimtį (ties viduriu) pilnos erekcijos būsenoje. Jeigu jūsų varpos apimtis yra tarp 52-56 mm, o ilgis tarp 180-205 mm, sau tinkamų prezervatyvų galite ieškoti tarp standartinių, jeigu išmatavimai mažesni – rinkitės prezervatyvus iš aptemptų kategorijos, o jeigu didesni – atitinkamai iš didesnių kategorijos.
Forma
Kiekvieno vyro varpa yra ne tik individualaus dydžio, bet ir unikalios, anatominės formos. Todėl, išsirinkus tinkamo dydžio prezervatyvus, verta atkreipti dėmesį ir į jų formą. Klasikiniai prezervatyvai yra tiesios (cilindro) formos.
Tačiau daugeliui vyrų labiau tinka specialios, anatominės formos prezervatyvai platesne galvute.  Platesni ties galvute prezervatyvai geriau prisitaiko, neveržia, juos patogiau užmauti, todėl ir saugiau naudoti.
Tokie prezervatyvai būna platesni tik ties galvute arba smėlio laikrodžio formos, t.y. platesnės apimties ties galvute ir ties prezervatyvo pagrindu.
Medžiaga, iš kurios prezervatyvas pagamintas
Įprasti prezervatyvai yra gaminami iš latekso – natūralus kaučiuko lateksas yra kilęs iš atogrąžų kaučiukinių medžių skysčio.
Lateksas yra plačiai paplitusi medžiaga, naudojama ne tik prezervatyvams, bet ir guminėms pirštinėms, balionams, čiužiniams, drabužių gumytėms, sauskelnėms, vaikiškiems čiulptukams ir daugybei kitų buityje naudojamų priemonių gaminti.
Kai kuriems žmonėms lateksas gali sukelti alergines reakcijas. Saugantis lateksiniais prezervatyvais alergijos simptomai gali pasireikšti vienodai tiek vyrui, tiek moteriai.
Vertėtų pasitikrinti dėl alergijos lateksui, jeigu pasinaudojus prezervatyvu jaučiate diskomfortą (perštėjimą, niežėjimą, deginimą) lytinių organų srityje arba lytinių organų srityje atsiranda įvairaus pobūdžio bėrimai, kitoms alergijos rūšims būdingi simptomai – ašaroja akys, užgula nosis, trūksta oro.
Daugybei žmonių lateksiniai prezervatyvai nesukelia jokio diskomforto, tačiau jeigu manote, kad jūs arba jūsų partneris gali būti alergiškas lateksui, siūlome rinktis prezervatyvus, pagamintus iš kitokių medžiagų.
Paprastai prezervatyvai be latekso yra gaminami iš poliizopreno arba poliuretano, jie yra plonesni ir šiek tiek mažiau tamprūs nei įprasti prezervatyvai iš latekso, todėl pasirinkus tokius prezervatyvus patariame papildomai naudotis lubrikantu.
Abiejų tipų prezervatyvų, tiek pagamintų latekso pagrindu, tiek be jo, patikimumo lygis yra vienodas, o tikimybė, kad prezervatyvas suplyš labai maža.
Lateksiniai ir poliizopreno ar poliuretano prezervatyvai savo išvaizda ir pojūčiais mylintis yra labai panašūs, bet jeigu norite išbandyti ką nors visai kitokio, siūlome išbandyti ploniausius pasaulio prezervatyvus, pagamintus moderniausiomis technologijomis iš sintetinių sakų. Jie yra tvirtesni ir daug plonesni už tradicinius prezervatyvus, nėra tamprūs kaip įprasti – užsidėjus sušyla, priglunda ir prilimpa sukeldami jausmą lyg iš vis nemūvėtum prezervatyvo.
Sienelės storis
Tai trečias, anksčiau nepaminėtas, prezervatyvo matmuo. Pagal sienelės storį prezervatyvai skirstomi į įprastus, ypač plonus bei storesnius prezervatyvus. Įprastas prezervatyvo storis yra maždaug 0,07 mm.
Vieni populiariausių yra plonesni prezervatyvai, kurie padeda jaustis natūraliau ir suteikia didesnį jautrumą. Naudojant plonesnius prezervatyvus pojūčiai yra arčiau to, lyg prezervatyvo nebūtų iš viso.
Plonesnių prezervatyvų pasirinkimas yra gana didelis, nuo tik šiek tiek plonesnių (pvz. 0,065 mm) iki pačių ploniausių pasaulyje – 0,015 mm. Tad jeigu su prezervatyvu jaučiatės tarsi „laižytumėte uogienę per stiklainį“, siūlome išbandyti plonesnius prezervatyvus, kurie nesumažina jautrumo ir leidžia jaustis tarsi be prezervatyvo.
Nors visi Europos Sąjungoje legaliai parduodami prezervatyvai yra vienodai tikrinami ir atitinka vienodus standartus, o juos teisingai naudojant yra panašaus patikimumo, tačiau kai kurie žmonės tiesiog jaučiasi saugesni naudodami storesnį prezervatyvą. Tokių prezervatyvų sienelės storis siekia net iki 0,1 mm.
Kvapas
Visi įprasti, latekso pagrindu pagaminti, prezervatyvai turi nestiprų, specifinį (latekso) kvapą. Daliai žmonių šis kvapas yra nemalonus, jeigu esate vienas iš jų, vertėtų rinktis aromatizuotus prezervatyvus.
Šiuo metu jų pasirinkimas itin didelis, o kvapų galima rasti pačių netikėčiausių – braškių, mėtų, šokolado, bananų, vanilės, apelsinų, obuoliukų, mėlynių, kolos, kramtomos gumos, kokosų, mango vaisių, ananasų ir net „tuti fruti“ saldainiukų.
Tačiau aromatizuotų prezervatyvų kvapai nepanaikina latekso kvapo, o tik jį užgožia, tad jeigu visgi ieškote „bekvapių“ prezervatyvų, siūlome rinktis prezervatyvus be latekso (būtent latekso kvapas ir yra tas „specifinis“, prezervatyvams būdingas kvapas).
Paskirtis, sekso būdai
Nors dauguma prezervatyvų yra universalūs ir tinka visiems sekso būdams, o pagrindinė jų paskirtis yra apsaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų, tačiau ne veltui yra sukurta daugybė skirtingų rūšių prezervatyvų, turinčių ir papildomų savybių.
Renkantis prezervatyvą, reikėtų atsižvelgti į būsimų lytinių santykių būdą. Vaginaliniam seksui yra tinkami visi prezervatyvai, o štai analinio sekso metu prezervatyvas turi atlaikyti didesnę trintį bei spaudimą, todėl patartina naudoti stipresnius prezervatyvus, kurie yra skirti specialiai analiniam seksui – jie yra stroresni ir daugiau lubrikuoti.
Taip pat yra ir prezervatyvų, kurie sukurti specialiai oraliniam seksui – tai „skanūs“ prezervatyvai, lubrikuoti saldžiais ar saldžiarūgščiais lurikantais bei skaniai kvepiantys. Vaginaliniam seksui skirtų prezervatyvų pasirinkimas pats didžiausias ir tokie prezervatyvai turi dar daugiau papildomų savybių, jie yra uždelsiantys, papildomai stimuliuojantys, žaismingi, plonesni.
Jeigu iš prezervatyvo norite „išspausti“ papildomo malonumo lytiniams santykiams, siūlome rinktis stimuliuojančius prezervatyvus. Tai prezervatyvai, kurie turi kokių nors papildomų, stimuliuojančių savybių, skirtų didesniam malonumui.
Stimuliuojantys prezervatyvai būna su specialiais iškilusiais taškeliais ir ranteliais, papildomai stimuliuojančiais moterį, tik su taškeliais ar tik su ranteliais, turintys šildantį ar šaldantį poveikį, šaldantys ir kartu uždelsiantys, su taškeliais, ranteliais ir kartu uždelsiantys ir t.t. – tokių prezervatyvų pasirinkimas vienas didžiausių.
Jeigu kenčiate nuo ankstyvos ejakuliacijos, patariame naudoti uždelsiančio poveikio prezervatyvus. Uždelsiantys prezervatyvai iš vidaus sutepti įvairaus stiprumo (1%, 5%, 7%) lidokaino arba benzokaino (specialių anestetikų) tepalu, kuris atitolina vyro ejakuliaciją ir 10-30 min. prailgina meilės žaidimus.
Šie prezervatyvai yra labai populiarūs ir mėgstami.
Taip pat galite rinktis ir neįprastus prezervatyvus, turinčius kokių nors žaismingų savybių arba supakuotus į neįprastas, žaismingas pakuotes (pavyzdžiui, apvalias ir su šypsena ar širdelės formos pakuotes).
Tokie prezervatyvai dažniausiai perkami dovanoms (gimtadienių, mergvakarių, bernvakarių, Valentino dienos ir kt. progomis). Tarp žaismingų prezervatyvų galite rasti spalvotus, skanius, kvepiančius, įvairiose šventinėse pakuotėse supakuotus ir net šviečiančius prezervatyvus!
Kokybė
Pirkti sargius reikėtų  tik legaliose ir patikimose prekybos vietose.
Europos Sąjungoje prezervatyvai yra kruopščiai testuojami, prezervatyvai turi turėti specialų CE ženklą. Šis ženklas yra prezervatyvo kokybės garantas.   Visi sargiai turi turėti nustatytą galiojimo laiką arba gamintojo rekomenduojamą naudojimo laikotarpį. Prieš pirkdami didesnį kiekį prezervatyvų visada įvertinkite jų galiojimo laiką ir niekada nenaudokite pasenusių apsisaugojimo priemonių.
prezervatyvaskaip išsirinktiSeksas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.