Liuciferiu kūdikį pavadinę tėvai sulaukė kritikos – dar baisiau užsipuolė antrąjį vardą Dvasininkas krikštyti sutiko

2025 m. sausio 11 d. 16:54
Lrytas.lt
Pora iš Jungtinės Karalystės, kuri sulaukė kritikos dėl to, kad savo naujagimį berniuką pavadino Liuciferiu, atskleidė, kad kur kas tradiciškesnis vaiko antrasis vardas Gary sulaukė dar daugiau interneto trolių kritikos.
Daugiau nuotraukų (3)
25 m. Jess Bell ir 27 m. Stefanas Wake'as savo sūnui Liuciferio (Lucifer) vardą išrinko po to, kai jiems patiko to paties pavadinimo „Netflix“ serialas.
Pora iš Redkaro (Šiaurės Jorkšyras) tvirtina, kad tikroji Liuciferio vardo reikšmė yra „šviesos nešėjas“, o Gary buvo pasirinktas siekiant pagerbti vaikystėje mirusį Jess dėdę.
Tačiau keistas sutapimas ligoninėje nepadėjo išsklaidyti tradicinių velniškų asociacijų, susijusių su jų kūdikio vardu.
Liuciferis gimė šeštojoje gimdymo palatoje, po to Jess ir jos kūdikis buvo perkelti į šeštąją lovą šeštojoje palatoje Džeimso Kuko universitetinėje ligoninėje Middlesbro mieste.
Įžeidinėjimai internete prasidėjo, kai ligoninė įtraukė Liuciferį, gimusį sausio 1 d., į feisbuko įrašą apie Naujųjų metų kūdikius.
Kai kurie komentarai buvo tokie aršūs, kad ligoninė buvo priversta prašyti pašalinti įžeidimus iš feisbuko.
Tačiau „baisūs“ komentarai buvo nukreipti ne tik prieš poros pasirinktą Liuciferio vardą – jie taip pat kritikavo kūdikio antrąjį vardą Gary.
Jess „The Northern Echo“ sakė: „Internete sulaukėme nemažai įžeidinėjimų iš žmonių, kurie kalbėjo baisius dalykus.
Kažkas net sukritikavo jo antrąjį vardą, kuris yra Gary, pagal mano dėdės, mirusio vaikystėje, vardą. Abu vardai mums tikrai kažką reiškia, todėl nesąžininga, kad žmonės mus smerkia“.
Perskaitę žinią apie Luciferio Gary vardą, kai kurie ėmė dalytis savo mintimis apie šį vardą X / Twitter tinkle.
Vienas žmogus rašė: „Tai absoliučiai nuostabu! Aš verkiu.“
Kitas rašė: „Labiau šlykštu, kad jo antrasis vardas yra Gary [kad būčiau visiškai sąžiningas]...“
Vienas X naudotojas rašė: „Atsiprašau visų, noriu, kad liautumėtės darę tai, ką darote – pora Redkare pavadino savo kūdikį vardu: LUCIFER, antruoju vardu: GARY“.
Neigiamai Jess ir Stefano išrinktus vardus vertino ne tik interneto vartotojai, bet ir kai kurie šeimos nariai bei draugai.
Jess sakė: „Daugiausia vyresnės kartos žmonės mums sakė: „Jūs negalite jo taip vadinti, kaip bus, kai jis pradės lankyti mokyklą?
Bet mes esame normalūs mylintys tėvai ir tikrai nenorime sieti savo sūnaus su velniu, tai ne apie tai. Vardas gražus ir iš tikrųjų reiškia „šviesos nešėjas“, o būtent tai jis ir padarė mūsų gyvenime.“
Pora, susipažinusi ligoninės A&E skyriuje per Heloviną, jau turi dukrą vardu Juliet.
Tačiau savo antrojo vaiko vardą jie nusprendė pasirinkti iš vieno mėgstamiausių „Netflix“ serialų – „Lucifer“.
Seriale Tomas Elliesas vaidina velnią Liuciferį Morningstarą, kuris, pavargęs nuo pragaro, Los Andžele įkuria naktinį klubą.
Gyvendamas Los Andžele Liuciferis taip pat pasineria į žmogžudysčių bylų sprendimą kartu su Los Andželo policijos departamentu.
Stefanas sakė: „Mums labai patiko serialas, o kai Jess tapo nėščia, Luciferis tapo vardu, dėl kurio apsisprendėme per kelias savaites.
Serialas privertė mus pasidomėti Liuciferio istorija ir sužinojome, kad Biblijoje rašoma, jog jis buvo mylimas angelas, kuris nusivylė Dievu po to, kai apsilankė Žemėje ir pamatė visas kančias, karus ir ligas.
Tai mus dar labiau įtikino, kad šis vardas nesukėlė tikrai blogų asociacijų – juk nevadiname jo Šėtonu“.
Tikėdamiesi pakrikštyti Liuciferį, Jess ir Stefanas jau susitiko su vikaru, kuris, kaip pranešama, pagyrė porą už tai, kad jie taip kruopščiai apgalvojo sūnaus vardą.
Luciferio vardo istorija
Iš lotynų kalbos kilęs vardas Liuciferis reiškia „šviesos nešėjas“ arba „ryto žvaigždė“.
Anksčiausiai šis vardas šiame kontekste buvo pavartotas Biblijoje, kur jis apibūdina puolusį angelą, aiškinamą kaip kadaise šlovingą būtybę, kuri buvo imesta iš dangaus.
Tačiau Izaijo eilutėje iš pradžių buvo kalbama apie Babilono karalių, o terminas „Liuciferis“ buvo vartojamas metaforiškai apibūdinant jo nuopuolį nuo valdžios.
Ilgainiui šis vardas buvo susietas su istorija apie Šėtono nuopuolį prarandant Dievo malonę.
Romėnų mitologijoje jis buvo siejamas su vardu „Ryto žvaigždė“, siejamu su Veneros planeta, kaip pirmąja pasirodžiusia auštant žvaigžde.
Gnostinėse ir okultinėse tradicijose šis vardas interpretuojamas priešingai nei krikščioniškoje tradicijoje – jis reiškia nušvitimą ir išsilaisvinimą, o ne blogio įsikūnijimą.
Parengta pagal dailymail.co.uk

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.