Atsako Asmens sveikatos klinikos vaikų ir paauglių psichiatrė, porų ir šeimos psichoterapeutė Elvyra Mažukaitienė.
Panašaus amžiaus vaikai mokosi pykčio išraiškos. Pastebėjus netinkamai elgiantis pykčio metu reikia tokį vaiko elgesį stabdyti, išsivesti jį į kitą ramią vietą, tada padėti vaikui nurimti ir tik po to paprastai aiškiai parodyti, kad supykus nereikia mesti ar daužyti daikto, bet galima, pvz., rėkti į pagalvę, paplėšyti į smulkius gabaliukus nereikaligą popieriaus lapą, padaužyti kumščiukais į minkštą lovą, fotelį ar pagalvę ir pan.
Specialisto atsakymas suformuluotas remiantis trumpa informacija, kuri yra pateikta skaitytojų laiške. Jei vaiko elgesys ir savijauta kelia daugiau klausimų, rekomenduojama kreiptis dėl išsamesnio psichologo įvertinimo ir rekomendacijų.
***
Jeigu susiduriate su auklėjimo problemomis, sunkiai susitvarkote su vaikais – tai nereiškia, kad esate blogi tėvai. Jau vien tai, kad atsivertėte šį straipsnį, reiškia, jog nemanote, kad rykštė, pakeltas balsas ar grasinimas yra patys tinkamiausi vaikų auklėjimo būdai.
Tačiau auklėjime būna situacijų, kai be specialių žinių sunku priimti tinkamą sprendimą ar pasirinkti priemonę. Kviečiame nelaukti, kol problemos įsisenės – pasikonsultuokite su Asmens sveikatos klinikos specialistais, užduodami anoniminį klausimą portale lrytas.lt, įrašę jį į projekto „Auginu be rykštės“ skydelį (jį rasite po šiuo straipsniu).
Specialistų atsakymai ir patarimai pasirodys rubrikoje „Vaikai“.