Penkiametės poelgis su puošniu sijonėliu prajuokino internautus

2019 m. vasario 9 d. 16:14
Būna, kad vaikas užsimano rengtis vienaip, mama mano, kad jam reikia rengtis kitaip, ir įsiplieskia rimtas buitinis konfliktas. O štai tinklaraščio jievaikai.lt autorė, psichologijos kursantė, emocinio intelekto ir asmenybės ugdymo trenerė vilnietė Vilma Juškienė panašioje situacijoje įžvelgė vien pliusus.
Daugiau nuotraukų (4)
V.Juškienė feisbuke pasidalino tokiu smagiu įrašu: „5-to gimtadienio proga dovanų Ji gavo šį sijonaitį. Tie, kurių dukros renkasi žaisti princeses ir fėjas, supras, koookio gerumo tai dalykas!
Dovanotojų nuomone, „Pažais po namus. Vis tiek gi niekur neis!“. Pffff!!! Neis??? Aišku, kad eis! Ir net ne bėda, kad sijonas netelpa į kombinezoną – juk galima jį nusiimti, neštis ant galvos, o nusivilkus kombį vėl apsimauti sijoną! Easy! No problem.
Ko jau ko, bet optimizmo, geros nuotaikos ir gebėjimo visai paprastai spręsti sudėtingas ar net, mamos akimis, neišsprendžiamas situacijas šitai Madam tikrai nestinga.
Linkim, kad žinojimo, ko nori, tikėjimo, pasitikėjimo, drąsos, kūrybiškumo, autentiškumo, savarankiškumo sprendžiant sudėtingas situacijas, užtikrintumo, užsispyrimo siekiant savo, neabejojimo, kad viskas yra įmanoma ir pasiekiama pakaktų visą gyvenimą!!!
You rock, girl!!!“
Portalui Lrytas.lt mama Vilma patvirtino neabejojanti, kad tokie prasimanymai vaikams naudingi: „Sakyčiau, kad tai ugdo ne tik vaiko kūrybiškumą, bet ir pasitikėjimą savimi. Vaikas supras, kad norėdamas gali išsikovoti to, ko nori, ir susitarti su mama, arba rasti sprendimą, kaip išspręsti sunkų klausimą: ką daryti, kai sijonas netelpa į kombinezoną? Kuo daugiau tokių sprendimų bus, tuo uoliau augdamas vaikas ieškos būdų spręsti vis sudėtingesnius klausimus.“
Be to, Vilma netiki, kad vaikai, kuriems daug leidžiama, visuomet galvos, kad jiems viskas galima. „Kai tėvai leidžia tokius dalykus, kurie niekam netrukdo, tais momentais, kai reikia kažką liepti griežtai, mes galime vaikams pasakyti: „Kai galima, leidžiu tau nors su sijonu ant galvos vaikščioti, bet kai yra reikalas tyliai sėdėti bažnyčioje per draugų tuoktuves, prašau sėdėti ir nei šnipšt“. Gavę pakankamai laisvės vaikai tampa daug sukalbamesni tais momentais, kai juos būtinai reikia įstatyti į rėmus“, – įsitikinusi psichologiją išmananti mama.
Vilmos vaikai reguliariai pasidaro laikinų tatuiruočių, pavyzdžiui, ir dabar Barbora su dviem tatuiruotėm ant kaklo vaikšto. Penkiametė ir dešimtmetis patys sprendžia, kaip kirptis. Rudenį Barborai nukirpo ilgas kasas, nes ji norėjo trumpesnių plaukų.
„Vaikų nereikia apriboti žinojimu, kaip viskas turi būti. Juk net garo mašina, automobilis, skalbimo mašina ar mobilusis telefonas atsirado tik todėl, kad kažkas kažkada sugalvojo, jog galima padaryti kitaip, nei įprasta“, – įsitikinusi V.Juškienė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.