Vaikų gynimo dieną į sostinės dangų pakilo nepaprastas aitvaras

2018 m. birželio 1 d. 16:48
Aldona Milieškienė
Tarptautinę vaikų gynimo dieną sostinės Rotušės aikštę nutvieskė ryškios spalvos: ant pastato fasado pakabintas didžiulis vektorinės tapybos paveikslas, į dangų pakilo toks pats gėlėtas aitvaras, džiugino vaikų popgrupės balsai, žinomų muzikos atlikėjų gitaros skambesys ir atliekamos dainos. Šią įspūdingą šventę vilniečiams padovanojo Kelmės specialiosios mokyklos ir Kražantės progimnazijos mokiniai su šios idėjos iniciatoriumi mokytoju Valdu Kančausku.
Daugiau nuotraukų (16)
Sutelkė spalvingos eitynės
Dar gerokai prieš prasidedant šventiniam renginiui, kuriame sostinės senamiesčiu nuo Katedros aikštės iki Rotušės turėjo būti nešamas kelmiškių sukurtas vektorinės tapybos paveikslas, miestiečių ir sostinės svečių akis traukė Gedimino bokšto papėdėje plazdantis vaikų prilaikomas didžiulis spalvingas piešinys. Pagal pirminį sumanymą būtent jis turėjo papuošti Rotušės fasadą. Tačiau visų renginio dalyvių laukė maloni staigmena – miesto širdį paveikslas jau puošė, o šis, pagrindinis šventinės eisenos akcentas, netrukus turėjo virsti į dangų kylančiu aitvaru.
V. Kančauskas pasakoja, kad iš pradžių plakatinį paveikslą per parodos atidarymą buvo planuota pakabinti ant Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos fasado. Deja, tam negavo leidimo. Vis dėlto mokytojas nenuleido rankų, o priėmė tai kaip naują iššūkį ir ėmė ieškoti kitų galimybių. Sugalvojęs idėją tai susieti su Tarptautine vaikų gynimo diena, kreipėsi į sostinės savivaldybę, kuri labai geranoriškai priėmė šią iniciatyvą.
Palaikymo sulaukė ir sumanymas surengti šventinę eiseną sostinės senamiesčiu. Prie iš Kelmės atvykusių kūrėjų, gausios jų palaikymo komandos ir savanorių prisijungė kelių užsienio ambasadų, neįgaliųjų nevyriausybinių organizacijų atstovai. Daugiau kaip 50 žmonių eitynės nušvito ne tik paveikslo spalvomis, bet ir žmonių šypsenomis.
Kurti kartu – pati tikriausia integracija
Sostinę papuošusiame paveiksle – trys ryškios varpelio formos gėlės. Tai bendras Kelmės specialiosios mokyklos auklėtinės Eglės Tunaitytės ir Kražantės progimnazijos ketvirtokės Viltės Bimbaitės kūrinys.
Metų pradžioje Vilniuje pradėtos rengti Kelmės specialiosios mokyklos mokinių vektorinės tapybos parodos sulaukė didžiulio susidomėjimo ir palaikymo. Pasak mokytojo, išsiplėtė ne vien ekspozicinės šių paveikslų erdvės, dar smagiau, kad prie projekto prisijungė ir negalios neturinčių mokinių iš Kražantės progimnazijos. „Kai prie to paties darbo sėda ir vienos, ir kitos mokyklos mokiniai, tai pats geriausias integracijos pavyzdys“, – sako V. Kančauskas. Iki 40 vektorine tapyba susidomėjusių mokinių išsiplėtęs jo vadovaujamas būrelis vaikus moko ne tik dirbti kompiuteriu, bet ir geriau vieniems kitus pažinti, priimti, susidraugauti.
Vis naujas erdves sostinėje atrandanti kelmiškių paroda per šį laikotarpį jau pasipildė 12 naujų paveikslų. Tarp jų yra ir puikių naujųjų V. Kančausko mokinių darbų. Mokytojas pasakoja, kad paveikslą, kuris papuošė Rotušę, rinko iš 30 geriausių. „Konsultavausi su dailininkais, dizaineriais. Buvo įvairiausių nuomonių, bet apsispręsti reikėjo pačiam. Labai sunku įsivaizduoti, kaip paveikslas atrodys pakabintas. Bandžiau daryti ir kompiuterines vizualizacijas. Nusprendžiau, kad būtent Eglės ir Viltės paveikslas bus tinkamiausias. Manau, kad neapsirikau“, – žvelgdamas į dangun kylantį net 35 kvadratinių metrų ant vėliavoms skirto audinio atspausdintą paveikslą pasakojo V. Kančauskas. Beje, aitvaru tapusį kūrinį pakelti į dangų pasiūlė jo bičiulis. Mokytojas džiaugiasi, kad graži iniciatyva sulaukė ne tik pritarimo, bet ir naujų idėjų. Taigi, šventės scenarijus išsiplėtė dar labiau.
Šventiniame renginyje – ir koncertas, ir apdovanojimai
Paveikslo pristatymo ir Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Rotušės aikštėje skambėjo ir nuotaikingas koncertas. Puikų pasirodymą jame surengė sostinės Žemynos progimnazijos vaikų choras „Žemynėlė“, Justino Marcinkevičiaus žodžius apie išdykaujančius, žaidžiančius ir siaučiančius vaikus, kuriems ir priklauso visa mūsų Žemė, daina priminė Gediminas Storpirštis, savo kūrybos dainų atliko Mindaugas Valiukas.
Vektorinės tapybos kūrėjai sulaukė ir apdovanojimų. Gegužės mėnesį portale www.lrytas.lt skelbtas konkursas – skaitytojams pasiūlyta išrinkti jiems labiausiai patikusius kūrinius. Šventiniame renginyje apdovanotos trys šio konkurso nugalėtojos: Gintė Vaičiūnaitė, Barbora Šedytė ir Deimantė Janavičiūtė.
„Kokia šiandien yra Lietuva, koks Vilnius, priklauso nuo mūsų. Koks jis bus, priklausys nuo jūsų, mažieji mūsų Lietuvos piliečiai“, – kreipdamasi į paveikslų kūrėjus ir renginio dalyvius kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Edita Tamošiūnaitė. Ji linkėjo, kad visų vaikų talentai būtų pastebėti, kad visi turėtų svajonių, o jos, kaip tas aitvaras, kiltų į dangų ir pildytųsi.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.