V.Kančauskas yra Kelmės specialiosios mokyklos, kur ugdomi vaikai su didele ir labai didele protine ir fizine negalia, specialiojo ugdymo mokytojas. Jau beveik penkerius metus jis auklėtinius moko tapyti neįprasta technika, vadinama vektoriniu piešimu, leidžiančia sukurti unikalius darbus, stebinančius dekoratyvumu ir ryškiomis spalvomis.
Nors darbai kuriami kompiuteriu, jų atlikimas reikalauja ne mažesnio kruopštumo, nei tradicinė tapyba. Žvelgiant į darbus sunku patikėti, kad juos kūrė ne profesionalūs menininkai, o vaikai su sunkia negalia.
Pedagogo vadovaujamą būrelį lanko apie 20 mokinių – nuo pradinukų iki dešimtokų. Kartą per savaitę į užsiėmimus besirenkantys vaikai sėda prie kompiuterių ir pradeda lieti savo fantaziją. Tūkstančiai suderintų spalvų taškelių virsta pačiais įvairiausiais vaikų sugalvotais vaizdais.
Vaikų su negalia kūrybą vadovas siekia kuo plačiau parodyti visuomenei. Valstybės šimtmečiui skirta unikali paroda buvo eksponuota Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje, Vilniaus miesto savivaldybėje, Švietimo ir mokslo ministerijoje, Vilniaus universiteto Tarptautinėje verslo mokykloje, Medininkų pilyje.
Neįgalių vaikų kūrybą vasario mėnesį įvertino net LR prezidentė Dalia Grybauskaitė, kovo 8-ąją jai buvo padovanotas labiausiai patikęs mažosios dailininkės Eglės darbas su tulpėmis.
Gegužės 3 d. 11 val. naujais darbais papildyta talentingų vaikų paroda bus atidaroma Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Darbai bus eksponuojami prestižinėje erdvėje – penktojo aukšto balkone.
Parodos atidarymo metu vyks šviesų spektaklis, kurį surengs garsi šalyje ir Europoje šviesų vizualizacijos komanda – „ABLight“.
Po parodos atidarymo bus rodomas ne viename festivalyje apdovanotas animacinis filmas „Raudonas vėžlys“.