„Augau trenerių šeimoje, todėl man ši profesija labai patiko, nuo vaikystės sportavau, lankiau baletą, baigiau muzikos mokyklą. Dar fitnesas, sportinis ėjimas, plaukimas, sportiniai šokiai“, - vardija savo pomėgius Indrė Tautkutė, Lietuvos sveikatos universitete baigusi neįgaliųjų reabilitacijos bakalauro ir magistro studijas. Gan sunku įsivaizduoti, kaip tai dera su makiažo kursais ir laimėtomis kirpėjo stilisto studijomis.
„Man sportas ir grožis visuomet derėjo, dar vaikystėje visos lėlės buvo apkirptos, o sesė padažyta“, - šypteli iš Dzūkijos kilusi mergina. Sporte jai patinka drausmė ir konkretumas, o išmokusi makiažo, pajuto kaip pati darosi švelnesnė. Pradėjusi kurti šukuosenas, junta toliau besiskleidžiantį kūrybiškumą ir jai tas labai patinka. Vasarą, darydama makiažus vestuvėms, sako pajutusi, kad tai yra idealus darbas – daug teigiamų emocijų ir visas pusdienis laisvas. O kai dar galės pasiūlyti ir šukuoseną...
Kita „Talentų fondo” laimėtoja I. Juozelėnaitė tikina, kad makiažo kursai užpildė tuštumą, kurią ji nuolat jautė.
„Mane grožio sritis viliojo nuo vaikystės, trejus metus lankiau modelių agentūros užsiėmimu, bet vėliau artimieji paskatino rinktis kažką „arčiau žemės“ – mokiausi virėjos darbo, studijavau inžinerinę chemiją, nors esu baigusi dailės mokyklą. Galiausiai, viską be gailesčio palikusi, išvykau gyventi į Vokietiją, kur praleidau septynerius metus. Ten susidomėjau pedagogika, tai grįžusi į Lietuvą ėmiau ją studijuoti, kartu prijungdama ir kostiumo dizainą. Tačiau vis dar kažko trūko, nutariau pasimokyti makiažo, o kirpėjo-stilisto mokslus būčiau pradėjusi net jei ir nelaimėjusi tokios galimybės“, - pasakoja kaunietė I. Juozelėnaitė.
Dar viena „Talentų fondo“ prizo laimėtoja I. Krasilevičiūtė buvo įgijusi teisininkės išsilavinimą Maskvos valstybiniame universitete. „Buvo įvairių kliūčių laimėti šį konkursą, juolab kad tuo metu buvau Vokietijoje. Mano šūkis buvo - visos mano idėjos gimsta „iš oro“. Tiek fotosesija konkursui, tiek nuotrauka, kuri buvo pripažinta laimėtoja, sukurtos ekspromtu paskutinėmis minutėmis. Taip pat konkursui sukūriau video interviu, kuriame parodžiau savo darbą ir kaip tai buvo atlikta“, - dalijasi prisiminimais Inga.
Vokietijoje ji gyvena jau ketvirtus metus. Prieš penkerius baigė „Femina Bona“ centro organizuojamus vizažistų kursus ir pasijuto iš naujo save atradusi. Vokietijoje tapo profesionalia fotosesijų vizažiste-stiliste. Kuria įvaizdžius asmeninėms ir reklamų bei žurnalų fotosesijoms, dirba su Vokietijos fotografais, pelniusiais tarptautinį pripažinimą.
„Pripažinimą užsienyje pelniau dėl to, kad esu kūrybinga ir nebijanti „išeiti“ iš standartinių rėmų, eksperimentuoti. Dabar tebegyvenu Vokietijoje, o čia atvykstu mokytis. Niekada neturėjau patirties dalyvaujant konkursuose, tai buvo mano pirmasis kartas. Man net loterijose nesisekdavo, tad šį laimėjimą priėmiau kaip Dievo dovaną ir likimo pirštą, rodantį, kad išties einu teisinga linkme ir tai tikrai yra mano pašaukimas“, - džiaugiasi I. Krasilevičiūtė.
Ji sako, kad pradėjusi studijuoti plataus profilio kirpėjos - stilistės specialybę, suprato, jog įgytos žinios pastūmės dar didesniems kūrybiniams iššūkiams ir projektams. Tad tai ne pabaiga, o tik pradžia, kai susilieja talentai, profesionalumas, nauji potyriai, kūrybiškumas, veržlumas.
Antrajame „Femina Bona“ „Talentų fondo“ konkurse, kuris prasideda dabar, galimybės dar praplėstos. Organizatoriai pritraukė naujus projekto partnerius, kurie kiekvienas įsteigė prizus – potencialaus talento ugdymo kelią. Femina Bona įsteigia 5000 Lt kirpėjo-kūrėjo specialybei įgyti, Mados akademija į projektą žengia su fotografijos kursais „Bogomolov Image School“ su autoriniais Konstantino Bogomolovo mados seminarais, „Make up for ever“ ir Jolanta Sargautytė su įsteigtais prizais būsimam makiažo specialistui ugdyti, Harmoningos asmenybės institutas vertins finalininkų vidinę motyvaciją tobulėti.
Tad dalyvauti kviečiami ne tik tie, kurie nori tapti kirpėjais-kūrėjais, o visi, kurie mano turintys talentų susijusių su grožio sritimi.