Ar jums gresia skyrybos?

2012 m. spalio 31 d. 17:31
lrytas.lt
Net dešimt metų amerikiečių žurnalistė ir daugybės knygų autorė Anneli Rufus analizavo skyrybų tyrimų duomenis, o paskui paskelbė savo išvadas, kurios daugeliui atrodė neįtikėtinos ir keistos, rašo nhs.uk.
Daugiau nuotraukų (1)
„Jei jūs – moteris, kuri ištekėjo sulaukusi 18 metų, tai tikimybė, kad jūsų santuoka iširs per dešimtį santuokinio gyvenimo metų, padidėja 48 procentais“, - tvirtino A. Rufus.
Anot jos, toms moterims, kurios ištekėjo būdamos daugiau kaip 18-29 metų, rizika sumažėja iki 40 procentų, 20-24 metų moterims - iki 29 procentų, o 25 metų moterims ir vyresnėms – iki 24 procentų.
„Jei moteris nori vaikelio daug labiau nei jos vyras, tai šansai išsiskirti padvigubėja lyginant su tais atvejais, kai abu vienodai nori vaikų. Tuo tarpu, jei šeimoje auga du sūnūs, tai 36,9 procentų tikėtina, jog tėvai išsiskirs, o jei dvi dukterys - 43,1 procento“, - tikino tyrimus išanalizavusi autorė.
Vyrams, kurių aukštas testosterono lygis organizme, santuoka baigiasi skyrybomis 43 procentais dažniau, nei vyrams, kurių žemas testosterono lygis.
„Kuo aukštesnis testosterono lygis, tuo didesnis sekso poreikis ir toli gražu ne visos moterys būna pasirengusios tą poreikį patenkinti. Todėl taip ir nutinka, kad vyras pasuka „į kairę, o neištikimybė šeimoje – viena iš labiausiai paplitusių skyrybų problemų“, - padarė išvadą A. Rufus.
Taip pat autorė išsiaiškino, kad tose šeimose, kuriose auga hyperaktyvūs vaikai tėvai išsiskiria 22,7 procentų dažniau dėl nuolatinių stresinių situacijų. Tuo tarpu moterys, kurios neištikimos savo vyrams, du kartus dažniau išsiskiria nei ištikimos žmonos.
Тik 10 procentų respondentų, kurie kažkada įsiamžino besišypsantys savo vaikiškose fotografijose, išsiskyrė, o tarp tų, kurie nufotografuoti paniurę, skyrybų rodiklis siekė 31 procentas.
„Tikėtina, kad tie, kurie nesugeba šypsotis fotografuojantis, labiau negatyviai žiūri ir į aplinkinį pasaulį. Tuo pačiu ne taip sėkmingai užmezga ir santykius su priešingos lyties atstovais“, - tikino A. Rufus.
Anot jos, didesni šansai išsiskirti ir tiems, kurių tėvai kažkada išsiskyrė, tiksliau, 40 procentų daugiau nei neišsiskyrusių tėvų atžaloms. Jei po skyrybų kuris nors iš gimdytojų antrą kartą sukūrė šeimą, tai 91 atveju iš 100 jų vaikai taip pat išsiskiria.
Jei moteriai buvo diagnozuota rimta liga, pavyzdžiui, vėžys ar išsėtinė sklerozė, tai santuoka išyra šešis kartus dažniau, nei tokia pat ar panaši diagnozė būna nustatyta vyrui.
„Nieko stebėtino, moterys linkusios aukotis, o štai vyrai paprastai bijo svetimų ligų ir problemų“, - teigė knygų autorė.
Таip pat 17 procentų atvejų santuoka baigiasi skyrybomis, jei kuris nors iš sutuoktinių patiria galvos traumą. Labiau tikėtina, kad tais atvejais, kai trauma baigiasi liūdnomis pasekmėmis. Pavyzdžiui, psichiniais negalavimais ar staigiais charakterio pokyčiais.
Jei vienas iš sutuoktinių rūko, tai skyrybų rizika 75 procentais didesnė nei tarp rūkančių abiejų sutuoktinių. Jei moteris vyresnė už vyrą dviem ar daugiau metų, tai ištuokos tikimybė padidėja 53 procentais lyginant su pora, kur vyras metais jaunesnis arba trimis metais vyresnis.
Dvynių ar trynukų tėvai išsiskiria 17 procentų dažniau nei tėvai, kurių vaikai nėra dvyniai.
Homoseksualios poros išsiskiria 50 procentų dažniau, nei tradicinės seksualinės orientacijos poros. Užtat lesbietiškos poros išsiskiria net 67 procentais dažniau.
Tik 6,6 procentų moterų, atliekančių tarnybą ginkluotose pajėgose, išsiskiria. Tarp vyrų karininkų šis rodiklis sudaro vos 2,6 procento. Tarp šokėjų ir choreografų skyrybų rodiklis siekia 43 procentus, o tarp matematikų – 19 procentų. Tuo tarpu masažuotojai išsiskiria 38 atvejais iš 100, o odontologai tik 8-iais.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.